Belediye'den cami onarımı

Konak Belediyesi, Hatay Semti'ndeki Murat Reis Camisi ile Hasan Özdemir Mahallesi'ndeki Zümrüt Tepe Camisi'nde bakım ve onarım çalışması yaptı.

BELEDİYE 27.06.2016, 11:14 27.06.2016, 11:19
Belediye'den cami onarımı

İbadethanelere yönelik çalışmalarını sürdüren Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, son olarak iki caminin boya, tadilat ve onarımını yaptı. Mahalle sakinlerinin isteği üzerine Hatay Semti’ndeki Murat Reis Camisi girişine engelli rampası yapıldı. Fiziksel engeli bulunan vatandaşların ibadetlerini gönül rahatlığıyla yerine getirmelerini sağlayacak rampa ekiplerin yoğun çalışmaları sonucunda kısa sürede tamamlanarak, kullanıma sunuldu. Rampa sayesinde tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlar camiye rahat girip çıkabilecek.

YENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU

Konak Belediyesi’nin onarım çalışmalarının bir diğeri de Hasan Özdemir Mahallesi’ndeki Zümrüt Tepe Camisi’nde yapıldı. Fen İşleri ekipleri burada da caminin eskiyen dış cephesini boyadı. Yapılan boyamanın ardından cami daha temiz bir görünüme kavuşurken, cami cemaati yapılan çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a teşekkür etti. Konak’taki camii, kilise, havra, sinagog ve cemevlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Pekdaş da, Konaklıların daha temiz ve huzurlu bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için bu mekanların bakım, onarım ve temizliklerini periyodik olarak yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?