Bayraklılı öğrenciler için kariyer günü

BAYRAKLI Belediyesi, tarafından ilk kez düzenlenen, İzmir'deki çeşitli üniversitelerin de destek verdiği kariyer günü, Postacılar Mahallesi'ndeki İsmet İnönü Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

BELEDİYE 26.01.2016, 12:06 26.01.2016, 11:24
Bayraklılı öğrenciler için kariyer günü

Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün düzenlediği kariyer gününde doktor, diş hekimi, hemşire, avukat, psikolog, sosyolog, iktisatçı, işletmeci, ekonomist, elektrik-elektronik mühendisi, makine mühendisi, inşaat mühendisi, tercüman, mimar, peyzaj mimarı ve bilgisayar programcısı gibi meslekler tanıtıldı. Bu mesleklerde eğitim görenler, gençlere tecrübelerini aktardı, soruları yanıtladı.

Öğrenciler böyle bir etkinliğin düzenlenmesinin kendilerine birçok şey kattığını ifade ederek, "Bu etkinlik yapacağımız seçimler konusunda bizi fikir sahibi yaptı. İlgi duyduğumuz meslekleri bu konuda öğrenim görmüş kişilerden dinledik. Üniversite tercihi yaparken ve üniversiteden mezun olduğumuzda iş hayatında nelerle karşılaşa bileceğimiz konusunda bilgi sahip olduk" dedi.

"DESTEĞİMİZ SÜRECEK"

Düzenlenen kariyer günü ile Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BAYGEM)öğrencilerinin üniversitelerde seçecekleri bölümlerle ilgili bilgi sahibi olduğunu ifade eden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Çeşitli meslek gruplarından arkadaşlarımız meslekleri ile ilgili tecrübelerini aktardı. Böylece öğrenciler mesleklerle ilgili detaylı bilgiler alarak yapacakları tercihleri netleştirecek. Bayraklı'da öğrencilerimize desteğimiz sürecek. BAYGEM aracılığı öğrencilerimiz istedikleri lise ve üniversiteye yerleşiyor. Başarı oranımız gerçekten çok yüksek. Onların başarısı bizim onurlandırıyor, yüzümüzü güldürüyor. Öğrencilerimize desteğimiz sürecek" dedi.


İZMİR, (DHA)

Yorumlar (5)
İsmail gerçek 4 yıl önce
"Halk, cumhuriyetini istiyor" tümcesini, "Halk cumhuriyetini istiyoruz"a çevirebilirsek ne mutlu bize...
Kalemine sağlık, güzel bir yazı.
Hasan Hüseyin Evin 4 yıl önce
Kalemine sağlık Ramis Sağlam'ın. Guzel bir yazı olmuş.
Halkların topyekûn direnişinin eseri olan Cumhuriyetin önder kadrosu içinden çıkan bir güruhun ABD ve NATO'nun çıkarlarının temsilciliğine soyunmaları ve Cumhuriyeti giderek 12 Eylül faşizmine kadar geriletmelerinin sonucunu yaşıyoruz bugün. Cumhuriyet gerçekten bir halk demokrasisine evrilebilirse o zaman gerçekten kazanmış olacağız hep bırlıkte. Bu duygularla;

Emperyalizme karşı topyekûn halk direnişi ile kazanılan Cumhuriyetin, bir adım daha ilerletildiği ve demokrasinin de kazanıldığı günlere en kısa sürede ulaşmak dileğiyle Türkiye halklarının Cumhuriyet bayramını kutluyorum.
mustafa tunçay DOĞAR 4 yıl önce
yazıyorum siliniyor kötü sözde yazmıyorum neden acaba yoksa bu sütun laf olsun diye açılmış
Ramis SAĞLAM 4 yıl önce
Sayın Mustafa Tunçay Doğar;
Yorumlarda hakaret ve küfür olmadığı sürece herhangi bir engelleme yapılmıyor. Muhtemelen teknik bir eksikliktir. Bana her koşulda ulaşabilirisiniz. ramissaglam@hotmail.com
Saygılar...
Turgut ÜZÜM 4 yıl önce
Ramis Hocam, kalemine ve yüreğine sağlık, iyi ki sizin gibi dostlar ve aydınlar var....
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
30°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?