Balçova'nın yardım malzemeleri Malatya'ya ulaştı

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Balçova Belediyesi'nin başlattığı yardım kampanyası ile toplanan malzemeler de bölgeye ulaştı.

BELEDİYE 31.01.2020, 16:09
Balçova'nın yardım malzemeleri Malatya'ya ulaştı

Balçova'da vatandaşların depremin hemen ardından çok kısa bir sürede topladığı ve içinde battaniye, kıyafet, çocuk bezi olan 1 tır yardım malzemesi Belediye Başkanı Fatma Çalkaya öncülüğünde Malatya'nın Hekimhan ilçesine ulaştırıldı. Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ tarafından karşılanan Balçova heyetine, depremin ardından yaşanan gelişmeler ile ilgili bilgi verildi.

Toplanan yardım malzemelerinin vatandaşlara dağıtılmasına da refakat eden Balçova heyeti, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, "Depremin ardından bölgedeki kardeşlerimizin bu çetin kış şartlarında yaşadığı zorlukları tüm Türkiye yüreğinde hissetti. Balçova halkıda bu acıyı paylaşmak ve buradaki vatandaşlarımıza destek olmak için el ele verdi. Ülkemizin bir daha böyle acılar yaşamamasını diliyorum" diye konuştu.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
19°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?