Bağış zincirine Başkan Aksoy da katıldı

CHP’li belediye başkanları başlattıkları yardım zinciri ile maaşlarını Koronavirüs’le mücadele kapsamında bağışladılar. Bu zincire son olarak Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’da dahil oldu.

BELEDİYE 05.04.2020, 13:59 05.04.2020, 14:39
Bağış zincirine Başkan Aksoy da katıldı

İzmir’de ilçe belediye başkanları maaşlarını Koronavirüs’le mücadele kapsamında başında bulundukları belediyelere bağışlamaya başladı. Kampanyaya dönüşen organizasyonda, her belediye başkanı maaş bağışını duyurduğu tweetine başka bir belediye başkanını ekleyerek onu da kampanyaya dahil ediyor. Oluşturulan bu bağış zinciri ile daha fazla kişiye ulaşılarak, her ilçenin Koronavirüs’le verildiği amansız mücadelede omuz omuza olunması amaçlanıyor.

BAĞIŞ ZİNCİRİ BÜYÜYOR

Oluşturdukları bağış zincirine birbirlerini ekleyerek kampanyayı büyüten başkanlardan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay maaşını bağışladığını açıkladığı tweetine Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’u ekledi ve “Sen de bizimle misin Başkanım” diye sordu. Başkan Aksoy ise bu tweete “Başkanım mesajını aldım. Genel Başkanımız Sayın @kilicdarogluk talimatları doğrultusunda her kararı destekliyoruz. Maaşımı çok sevdiğim Menemenim için bağışlıyorum. Büyük bir özveriyle, azimle, durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Öyle değil mi @chpaliengin Başkanım?” cevabını verdi. Aksoy’un bu tweetiyle kampanyaya dahil ettiği Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in cevabı ve kampanyaya hangi belediye başkanını dahil edeceği ise merak konusu.

'ŞİMDİ DAYANIŞMA VE BİRLİK OLMA ZAMANI' 

Koronavirüs salgınının her geçen gün daha fazla can aldığı bugünlerde CHP’li belediyeler olarak omuz omuza mücadeleyi sürdüreceklerini vurgulayan Aksoy yaptığı açıklamada, “Şimdi dayanışma ve birlik olma zamanı. Beni bu kampanyaya dahil eden arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, karşılıklı yardım ve işbirliği ile Koronavirüs’le mücadelemizi hep birlikte kazanacağız” açıklamasını yaptı.
 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
23°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?