Aksoy, Menemen’in 500 gününü anlattı

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Menemen Belediye Başkanlığı görevindeki 500 gününü Menemen Tepe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdiği etkinlikte anlattı. Aksoy, “Menemen’de ezberleri bozacağız” dedi.

BELEDİYE 17.10.2020, 19:12
Aksoy, Menemen’in 500 gününü anlattı

İZ GAZETE - Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, görevde geçirdiği 500 gün içerisindeki gerçekleştirdiği çalışmalarını anlattı. Menemen Tepe Sosyal Tesislerinde gerçekleşen etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan da katıldı.

‘DOSTLARIMIZLA BİRLİKTE İKTİDAR DÖNEMİ’

Konuklara uzun bir sunum gerçekleştiren Menemen Belediyen Başkanı Serdar Aksoy, “Arınma ve yatırım dönemi demiştik. Hem arınmayı hem de yatırımları gerçekleştiriyoruz. Menemen'de ezberleri bozacağız, açılışlar devam edecek. Omuz omuza yeni projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Yerel yönetimlerdeki başarılı örneklerin genel seçimleri de etkileyeceğine vurguda bulunan Aksoy, “Bu başarı devam ederse ilk seçimlerde iktidarız, bunu gördük. Bu bütünleşmeyi sağlamak zorundayız. Çünkü önümüzdeki dönem, Genel Başkanımızın tabiriyle söyleyeyim dostlarımızla birlikte iktidar dönemidir " ifadelerini kullandı.

‘50 YILLIK GARAJ  MENEMEN’E YAKIŞMIYOR’

Menemen eski otogarının yerine yapılacak olan rekreasyon alanına vurgu yapan Aksoy, eski otogarın dönüşüm çalışmaları hakkında da konuştu. Aksoy, şunları söyledi:

“50 yıllık garaj artık Menemen'e yakışmıyor. Garajı hükümet konağının yanına alıyoruz, çalışma başladı. Garajın olduğu yeri boşalttıktan sonra ne yapabiliriz diye çalışma yaptık. Menemen’in geleceği için önemli olan bu alanla ilgili oylama yaptık ve rekreasyon alanı istendi. Bu projenin yapımına başlıyoruz. Burada bungalov evler olarak, içinde mandıralar ve testiciler olacak”

‘DOLU DOLU 500 GÜN GEÇMİŞ’

Serdar Aksoy'dan sonra söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise Aksoy’un sunumundan etkilendiğini kaydetti.  Yücel,  "Menemen’de dolu dolu bir 500 gün geçmiş. Belediye Başkanlığı zor bir görev. Ben sayın Serdar Aksoy'un sunumundan ve konuşmalarından bu görevi severek isteyerek, aşkla yaptığını gördüm" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Özcan Purçu ise, Cumhuriyet Halk Partisi’ tarihinde sosyal belediyecilik anlamında tarih yazdığına vurguda bulundu. Purçu, "Cumhuriyet tarihinde sosyal belediyecilik anlamında belediye başkanlarımız tarih yazıyor. Sayın belediye başkanımız Serdar Aksoy dedi ki, "Eğer belediyeler başarılı olursa, iktidar oluruz. Başkanlarımız örnek çalışmalar yapıyor. Sizlerle gurur duyuyoruz. Biz bu başarılı çalışmalarla Türkiye'de iktidar oluyoruz " şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
menemenli 1 hafta önce
sen önce bir işçinin maaşını ver sayın başkan,3 aydır maaş alamayan adamlar var belediyede,ezber bozmadan kastınız buysa harbiden işçiyi perişan ederek ezber bozdunuz helal olsun
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
23°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?