Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, kadın girişimn ekonomik bağımsızlığını desteklemek ve işlerine yardımcı olmak amacıyla ‘Kadın Girişimcilere Mikro Kredi’ hizmetini hayata geçiriyor. Başkan Doğan, “Merkezefendi’de kadınlara her zaman pozitif ayrımcılık olacak. Kadınlarımızla hep birlikteyiz” dedi.   

Başkan Doğan müjdeyi verdi

Başkanlığı döneminde altı kez Girişimci Kadınlar ve El Emeği Festivali düzenleyen, kadın istihdamına destek olan, 20 adet Kadın Çocuk Yaşam Merkezi’ni ilçeye kazandırarak ücretsiz kurs ve spor yapma imkanı sunan, ‘Sağlıklı Kadın Sağlıklı Toplum’ şiarıyla çalışmalar gerçekleştiren Şeniz Doğan, yeni döneminde ‘Kadın Girişimcilere Mikro Kredi’ ile maddi destek olacak.

Başkan Doğan kadınlara mikro kredi desteğinin ayrıntılarını açıkladı

Bu kredi sayesinde kadın girişimcilere 20 bin TL ila 200 bin TL arasında kredi verilecek. Kadınlara ekonomik güç kazandırarak toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacaklarını belirten Başkan Doğan, “İş hayatına atılmak için yola çıkan kadınlarımıza, 20 bin ile 200 bin TL arasında maddi destek vereceğiz. Esnek geri ödeme seçenekleri ile kadınlarımızın kısa sürede işlerini büyüteceğiz. Tabi eş zamanlı olarak eğitimlerle, iş yönetimiyle, pazarlama ve finansal okuryazarlık konularında da elimizi üzerlerinden çekmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Esra Seyirden