İçişleri Bakanı Yerlikaya, bayram namazını Kapu Camii'nde kıldı. Cami çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yerlikaya, herkesin Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.

Bakan Yerlikaya, bayram tatili süresince bakanlık olarak tedbirlerini aldıklarını ifade ederek, “Dokuz günlük bayram tatili süresi içerisinde İçişleri Bakanlığı olarak yollarda sevdiklerine, yakınlarına, akrabalarına kavuşmak için seyahat eden, yollara düşen kardeşlerimiz nasıl huzurla bayrama kavuştularsa, tekraren bayramın sonunda sağlıkla, huzurla, kazasız, belasız memleketlerine, çalıştıkları yerlere geri dönmelerini biz istiyoruz ama bunun için de her zaman bilinen uyarıyı yapmak istiyoruz. Trafik kurallarına uyup, aşırı hızdan kaçınmalarını ve sağlıkla, afiyetle varmak istedikleri yerlere de varmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

1 gün boyunca kısıtlanacak

Bakan Ali Yerlikaya, 9 günlük bayram tatilinin son gününde kamyon, tanker ve çekicilerin trafikten 1 gün boyunca kısıtlanacağını belirterek, “Pazar gün son 24 saat, pazar 05.00 ile pazartesi 05.00 arasında hem Ulaştırma hem Ticaret Bakanlığımızla da istişare ederek kamyon, tanker ve çekicilerin trafikten 1 gün boyunca kısıtlanmasını kararlaştırdık. Bunu da bütün vatandaşlarımıza tekrar duyurmak istiyorum. Tekrar Ramazan Bayramı'nızı tebrik ediyoruz. Nice bayramlara Cenab-ı Allah sağlıkla, huzurla, barışla bizleri, sizleri, hepimizi kavuştursun diyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA