Saldırıya uğrayan Belediye Başkan Yardımcısı detayları anlattı

Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer, uğradığı silahlı saldırı sonrası İz Gazete’ye konuştu. Olay anında tek saldırgan gördüğünü kaydeden Koçer, “Yolumuza devam edeceğiz, bunlara pabuç bırakacak değiliz” dedi.

ASAYİŞ 12.01.2020, 12:40
Saldırıya uğrayan Belediye Başkan Yardımcısı detayları anlattı

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. 11 Ocak akşamı saat 9 sularında gerçekleşen saldırıda, kimliği belirsiz bir kişi, Koçer’e yedi el ateş ederken, mermirlerden dört tanesi Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer’in arabasına isabet etti. Gazetemizin edindiği bilgiye göre; Koçer’in arabasına isabet eden mermilerden bir tanesi arabanın ön plakasına, bir tanesi ön kaputa isabet ederken, iki tanesinin de hedefi arabanın ön camı oldu. Olayın görgü tanıklarının aktardığına göre Koçer saldırıdan, arabadan dışarı çıkarak kurtuldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

TAKİP Mİ EDİLDİ?

Edinilen bilgiye göre; Çiğli Belediyesi’ne ait Akvaryum Cafe’de gerçekleşen Cem Vakfı’nın Dayanışma Yemeği’ne katılan Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer, dayanışma yemeğinin ardından evine dönmek için arabasına bindi. Saldırının Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer’in evinin hemen önünde gerçekleşmesi ise ‘Saldırgan Koçer’i takip mi etti?’ sorusunu akıllara getirdi.

Saldırı sonrası suskunluğunu bozan Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer, İz Gazete’ye saldırı anını anlattı. Tek bir saldırgan gördüğünü ifade eden Koçer, saldırganın bir an önce yakalanmasını istediğini söyledi.

‘ÇİĞ YEMEDİK Kİ KARNIMIZ AĞRISIN’

Ali Rıza Koçer, “Ateş eden kişi uzaktaydı. Yedi el ateş ettikten sonra kaçmaya başladı. Bu kez ben takip ettim, ama yakalayamadım. Biz çiğ yemedik ki karnımız ağrısın” diye konuştu.

Komşularının olaya tanık olduğunu ve gördüklerini kendisiyle de paylaştığını ifade eden Koçer, “Korkutma amaçlı havaya filan sıkmadı. Adam ciddi yani. Çevrede olayı görenler bana ‘Hem ateş ediyordu, hem de sana doğru geliyordu’ dediler. Ancak bunların bize bir etkisi olmaz. Biz yolumuza devam edeceğiz. Bunlara pabuç bırakacak değiliz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Sunay ipekçi 9 ay önce
Ali Rıza koçer çok geçmiş olsun Başkanım
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
28°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?