İzmir'de öldürülen Hande Buse Şeker’in davasında karar!

İzmir’de yaşayan seks işçisi trans kadın Hande Buse Şeker 9 0cak 2019’dda  polis memuru Volkan Hicret tarafından öldürüldü. Şeker’in duruşması İzmir Bayraklı 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme 26 Kasım 10.40’a ertelendi.

ASAYİŞ 28.09.2020, 17:34 28.09.2020, 17:53
İzmir'de öldürülen Hande Buse Şeker’in davasında karar!

ÖZLEM KARA/İZGAZETE - İzmir’in Konak ilçesinde 9 Ocak 2019'da bir apartman dairesinde çıkan kavgada, polis memuru Volkan Hicret’in tabancasından çıkan kurşunlarla katledilen trans kadın Hande Buse Şeker ve yaralanan trans kadınlar Y.A ve A.T.K için "kasten öldürmek" suçundan açılan davanın 7. duruşması İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.  Mağdurlardan birinin ek ifadesinin alınması için  dava 26 Kasım 10.40’a ertelendi. Mağdur avukatı Mahmut  Şeren, mağdurlardan sadece birinin duruşmaya katıldığını, diğer mağdurun duruşmaya katılması durumunda  26 Kasım’daki davanın karar davası olarak sonuçlanacağını belirtti.

Neler Yaşanmıştı

Alsancak’ta polis memuru Volkan Hicret; Hande Buse Şeker’i zorla araca bindirdi, Şeker’in evine geldiklerinde ise “Ben polisim, para ödemem” diyerek Şeker’i soyunmaya zorladı ardından silahıyla seri şekilde ateş açtı. Şeker’e ateş açtıktan sonra Şeker kaçarken peşinden gitti ve ateş açmaya devam etti. Bu sırada Şeker’in evdeki başka bir trans kadın arkadaşını da yaraladı. Volkan Hicret, Hande Buse Şeker ve arkadaşından bütün paralarını kendisine vermelerini de istedi. Ardından Hande Şeker’e “Seni öldüreyim mi” diyerek ateş etmeye devam etti. Volkan Hicret, Şeker’i öldürdükten sonra Şeker’in arkadaşı olan trans kadına cinsel saldırıda da bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
12°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?