Bursa'da yakalanan IŞİD infazcısı İzmir'e de gelmiş! Kan donduran ifadeler...

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, terör örgütü IŞİD’in Suriye uyruklu ‘sözde’ komutanı ve infazcı Abu Taki Alshamy (50) ile IŞİD içinde istihbaratçı olan oğlu K.E.’nin operasyonla gözaltına alındıkları öğrenildi.

ASAYİŞ 19.02.2020, 22:08 20.02.2020, 11:13
Bursa'da yakalanan IŞİD infazcısı İzmir'e de gelmiş! Kan donduran ifadeler...

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, terör örgütü IŞİD'in Suriye uyruklu ‘sözde’ komutanı ve infazcı Abu Taki Alshamy (50) ile IŞİD içinde istihbaratçı olan oğlu K.E.’nin 3 ay önce Türkiye’ye geldiği ve yurt dışına kaçma hazırlığında oldukları için operasyonla gözaltına alındıkları öğrenildi.

Örgüt adına infaz gerçekleştiren ve bu eylemleri yayınlanan Abu Taki Alshamy’nin emniyette verdiği ifadede, “Bana etkili konuşma ve beden dili eğitimi verdiler. Esirler, eylemi prova sandıkları için öleceklerini bilmiyorlardı” 

ŞÜPHELİLER GÖZALTINA ALINDI

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ile Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonlarda gözaltına alınan terör örgütü IŞİD’in sözde komutanı Abu Taki Al Shamy kod adlı Suriye uyruklu Yusuf Al Marhum  ile IŞİD’de istihbaratçı olan oğlu K.E.’nin 3 ay önce Türkiye’ye geldikleri öğrenildi. İlk olarak İzmir’e, daha sonra Kocaeli ve son olarak da Bursa’ya gelen baba-oğul 2 teröristin, Türkiye’ye geldikleri andan itibaren polis ekiplerinin takibinde olduğu ama farklı bağlantılar olup olmadığını öğrenmek için yakalanmadıkları öğrenildi. 2 teröristin yurt dışına kaçma hazırlığı yaptığını tespit eden polis, operasyonla şüphelileri gözaltına aldı.

'SİZİ ÖLDÜRMEYECEĞİZ, VİDEO PROVASI YAPIYORUZ DEDİK' 

IŞİD adına infaz gerçekleştiren ve bu kanlı eylemleri sosyal medya üzerinden yayınlayan Yusuf Al Marhum, emniyette verdiği ifadede, “Örgütten kaçmak için Türkiye’ye geldim. Örgüt içindeyken, IŞİD’in medya birimi infaz propagandaları için benle çekim yapacaklarını belirtmeleri üzerine yaklaşık 20 gün prova yaptık. Aslında esirlerin infaz edileceğinden haberi yoktu. Biz onlara ‘Sizi öldürmeyeceğiz, sadece video provası yapıyoruz’ dedik. Provalarda bana etkili konuşma ve beden dili eğitimi de verdiler. Örgütün medya sorumluları tarafından Avrupa’dan kamera ve teknik cihazlar getirildi. Videoları da bu merkez montajlıyordu. Deyr-ez Zor’da 2016’da çekilen infaz videosunda esirler oynadı. Esirler öleceklerini bilmiyordu, her şeyi mizansen sanıyorlardı” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
23°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?