Anneyle sevgilinin cinayetle ilgili ifadeleri ortaya çıktı

Buca'da, Eymen Sadık Durak'ı öldürmekle suçlanan anne Mine Durak ile sevgilisi Serkan Erçetin'in tutuklanmalarının ardından ifadeleri ortaya çıktı.

ASAYİŞ 03.09.2019, 17:16
Anneyle sevgilinin cinayetle ilgili ifadeleri ortaya çıktı

Tutuklu Mine Durak ile Serkan Erçetin'in, emniyet ve savcılıktaki ifadeleri ortaya çıktı. Durak'ın polisteki ifadesinde, olayın 18 Ağustos'ta, Çeşme'den İzmir'e otomobille döndükleri sırada meydana geldiğini söylediği öğrenildi. Mine Durak'ın, "Tuvalet ihtiyacı için durduğumuz sırada otomobilden ayrıldım. Bu sırada otomobilden bağrışma sesleri duydum. Döndüğümde oğlumun hareketsiz şekilde yattığını gördüm. Eymen'in öldüğünü anladım. Serken Erçetin, 'Susması için eliyle ağzını kapattım, kapatır kapatmaz bu hale geldi' dedi. 2 gün boyunca cesedi araçta tutup saklayacak yer aradık. Daha sonra bulduğumuz çukura koyup üzerine tuğla yığdık. Serkan beni tehdit edince de olayı polise anlatmadım" dediği öğrenildi. 

'HER PLANI ANNESİ YAPTI'

Mine Durak'ın Eymen'e şiddet uyguladığını öne sürdüğü Serken Erçetin poliste susma hakkını kullandı. Erçetin'in mahkemede verdiği ifadesinde ise Mine Durak'ı suçladığı belirtildi. Olay günü Eymen'in, otomobilde içtiği sodanın nefes borusuna kaçması sonucu öldüğünü öne süren Serken Erçetin'in, "Anne, Eymen'i gömüp, saklamamızı söyledi. Bana 'Kimseye derdimizi anlatamayız' dedi. Ben de korktum. Her planı annesi yaptı. Olaydan önce uyuşturucu kullanmıştık, kafamız güzeldi" dediği öğrenildi.

(DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208