Bornova Belediyesi yaz ayları yaklaşırken park ve bahçelerin bakımı ile ilgili çalışmalara hız verdi.  

Mevsimlik çiçek dikimleri ile rengarenk görünüme kavuşan parklara kent estetiğine uygun yeni bitki ve ağaçlarlar dikildi. Kuruyan otlar, dallar, yapraklar ve çöpler temizlendi. Budama, çapa ve misinalama yapıldı, uzayan çimler biçildi.

Temiz, huzurlu ve güvenli

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, temel belediyecilik hizmetleri arasında yer alan park ve bahçelerin bakımı konusundaki çalışmaları eksiksiz biçimde yerine getirmeleri gerektiğini söyledi. Amaçlarının daha yeşil ve temiz bir çevre yaratmak olduğunu vurgulayan Başkan Eşki, “Bahar aylarında hız verdiğimiz çalışmalarımızla park ve bahçelerimizi yaz aylarına hazırlıyoruz. Başta çocuklarımız olmak üzere tüm Bornovalıların temiz, bakımlı ve huzurlu ortamlarda, keyifle zaman geçirmesini istiyoruz. Bu kapsamda ilk etapta 24 parkımız için de aydınlatma çalışması yaparak daha güvenli hale getireceğiz” dedi.

567 parkın bakımı yapılıyor

Bornova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçe genelindeki 567 park ve yeşil alan, 260 çocuk oyun alanı ve 163 açık hava spor alanının bakım ve onarımını gerçekleştiriyor. Toplam 2 milyon metrekareye bulan yeşil alanlarda gerçekleştirilen bakım çalışmalar; temizlik, oyun gruplarının tamiri, aydınlatma elemanlarının bakımı, zemin döşemelerinin yenilenmesi, demir korkuluk yapımı ve boyaması, çöp kutularının değişimi, bankların ve kamelyaların tamiratı gibi işleri de kapsıyor.

Kaynak: Bülten