Yüksel, "Sayın Zeybekci, "İzmir'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İzmir'in makus tarihini değiştirip seçim akşamı Kordon'da Zeybek oynayacağız" demiş. İzmir'de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söylemesi son derece doğru. Çünkü 31 Mart gecesi İzmir'deki 30 belediyenin tamamında CHP bayrağı dalgalanacak. Ayrıca seçim gecesi Kordon'da zeybek oynamak yerine hep bir ağızdan İzmir Marşı'nı okuyup halay çekeceğiz, horon tepeceğiz. Sadece İzmir'de değil, güzel yurdumun dört bir köşesinde hiç bir şey eskisi gibi olmayacak" dedi. 

Rakibi Nihat Zeybekci'nin İzmir'e yabancı olduğunu, kentle tek bağlantısının Ekonomi Bakanlığı yaptığı yıllarda çeşitli toplantılar nedeniyle İzmir'e gelmek olduğunu hatırlatan CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Alaattin Yüksel, Zeybekci'nin adaylığını ironik bir dille eleştirdi. Yüksel, "Öncelikle Kurtuluş Savaşı'nın başlayıp sona erdiği, düşmana ilk kurşunun atıldığı ve ilk şehidin verildiği 8 bin 500 yıllık kadim geçmişe sahip İzmir'e gelmesi nedeniyle ev sahibi olarak Sayın Zeybekci'ye Hoşgeldin demek istiyorum. İzmir'de çekirdeğe çiğdem, simide gevrek dediğimizi zaten öğrenmiştir. Fakat bu kentte demokrasiye, özgürlüğe ve çağdaşlığa Atatürk dendiğini de hatırlatmak isterim. Seçim sürecinde kendisinin kent rehberi ile İzmir haritasına da ihtiyacı olacak. Eminim ki yardımsever İzmirliler kendisine İzmir haritası da hediye edecektir. Böylece İzmir'de kaybolma ihtimali de en aza iner" diye konuştu.

"KEŞKE HİZMET AŞKI ADAYLIKTAN ÖNCE BAŞLASAYDI"

Atatürk'ün kurduğu ve onun ilkelerine her zaman bağlı kalan Cumhuriyet Halk Partisi'nin laik, özgürlükçü, modern ve yenilikçi bir anlayışla hareket ettiğini söyleyen Alaattin Yüksel ise tüm bu sistemin 16 yıllık AKP iktidarında yerle bir edildiğini belirtti. Türkiye'nin Batı'ya en yakın, özgürlüğüne en düşkün ve en modern kentlerinden birinin İzmir olduğunu kaydeden Yüksel, AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci'nin söylemlerine karşı İzmirlilerin karnının tok olduğunu açıkladı. Kadının kaç çocuk yapacağına bile karışan bir siyasi anlayışın İzmir'e demokrasi ve özgürlük yerine kaostan başka birşey getirmeyeceğinin altını çizen Alaattin Yüksel, "Sayın Zeybekci 'İzmirlilere hizmetkar olmaya geldik, başkaları gibi İzmir'e hükmetmeye gelmedik' demiş. Kendisine, mensubu olduğu partinin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarını nasıl engellediğini, geciktirdiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Keşke bu kente hizmet etme aşkı, İzmir adayı olmadan önce başlasaydı o zaman söylemleri biraz daha inandırıcı olurdu" ifadelerini kullandı. 

"ZEYBEKCİ DE FARKINDA"

Düzenlenen toplantıda Zeybekci'nin söylediği en doğru sözün 31 Mart'tan sonra İzmir'de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı yönündeki açıklaması olduğunu aktaran Yüksel, "Halen 22 ilçede dalgalanan CHP bayrağı 31 Mart gecesinden itibaren 30 ilçeye yayılacak. Böylece Sayın Zeybekci'nin sözü 31 Mart'ta gerçekleşmiş olacak. O tarihten sonra İzmir'in 30 ilçesinin yarattığı sinerji ve birliktelikle hiçbir şey gerçekten eskisi gibi olmayacak. Hatta sadece İzmir'de değil güzel yurdumun dört bir köşesinde hiç birşey eskisi gibi olmayacak. Demek ki Sayın Zeybekci de bu durumun farkında" diye konuştu.  

"İZMİR MARŞIYLA YOLCU EDECEĞİZ"

31 Mart gecesi Kordon'da diz kırıp Zeybek oynayacağını açıklayan Nihat Zeybekci'nin hevesinin kursağında kalacağını kaydeden Alaattin Yüksel, "Biz o gece meydanları dolduran İzmirli vatandaşlarımızla rakiplerimizi önce İzmir Marşı ile Ankara'ya yolcu edeceğiz, ardından zeybek oynayıp, horon tepeceğiz ve birlikte halay çekeceğiz. Tarihe not düşülecek 31 Mart gecesinde İzmirlilerle birlikte CHP olarak biz de tarih yazacağız" dedi.