İZ GAZETE -  Cumhuriyet Halk Partisi’nde haftasonu yapılan kongrede 121 oy farkla İl Başkanı seçilen Deniz Yücel, parti binasında düzenlenen devir teslim töreni ile görevi devraldı. İlçe Başkanları, belediye başkanları ve çok sayıda partilinin katıldığı törende konuşan Başkan Yücel, tek vücut olacaklarını söyledi.  

ASUMAN BAŞKAN DUYGULANDI

İl konuşmayı yapan Asuman Ali Güven, “Kardeşimiz Deniz Yücel’e görevi teslim ediyorum. Uzun bir parti içi süreçten geçtik. Bu süreci başarılı şekilde tamamladık. 2 genç arkadaşımız yarıştı. Deniz Yücel yarışı kazandı. Kendisini tebrik ediyoruz. Kongrenin mağlubu yok. Görevi başarılı olacağına yürekten inandığım birine bırakıyorum. Referandum da kırdığımız oy rekorunu yukarılara taşıyacağından şüphem yok. Kendisine ve yönetimine başarılar diliyorum. Biz göreve geldikten sonra birlik beraberlik adına çaba sarf ettik. İzmir’in tüm dinamikleriyle iletişim halinde kaldık. İzmirli’den yana tavrımızdan ödün vermedik. Ortak aklı kullandık” dedi.

Asuman Ali Güven “Partililerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum, benden yana da bir hakkım varsa helali hoş olsun” derken duygulandığı gözlendi.

"24 SAAT ÇALIŞACAĞIZ"

Asuman Ali Güven’den sonra alkışlar eşliğinde konuşmasını yapan Başkan Deniz Yücel, Asuman Ali Güven’e seslendi.  Yücel, “Asuman Başkanım gençlik kollarından bu yana önemli görevler yapmış parti büyüğümüzsünüz. Bu onurlu görevi sizden devir almak benim ve yönetimim için apayrı bir onurdur. Bayrağı devir aldıktan sonra şundan emin olun. İktidar olmak adına fedakarca 24 saat çalışacağız. CHP’nin yıkılmaz bir kalesi olan İzmir’i gericilere dikta güçlere teslim etmeyeceğiz” dedi.

Uyum ve birlik vurgusu yapan Başkan Deniz Yücel, “ Partimizin dezavantajlı yerlerinde oylarımızı artırmak için çalışacağız. İlçe başkanlarımızla uyumlu çalışacağız. Tek vücut olacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” dedi.

Törende yeni başkan Yücel, Güven’e plaket verdi. Partililer sonrasında Atatürk heykeline çelenk bırakmak üzere İl Başkanlığı’ndan ayrıldılar.