EnTaksi uygulamasında İzmir örnek oldu

EnTaksi, İzmir'in ardından İstanbul'da kullanıma sunuldu.

ULAŞIM 20.02.2020, 10:46 20.02.2020, 10:53
EnTaksi uygulamasında İzmir örnek oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, akıllı taksiciliğe ülke genelinde geçilmesi için gerekirse kanun çıkaracaklarını açıkladı. Bu sistemi kamu işbirliğiyle hayata geçiren İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası örnek gösterildi...

İzmir, dijital teknoloji destekli akıllı taksicilikte Türkiye’ye örnek oldu... İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın kamu işbirliğiyle hayata geçirdiği taksi çağırma sistemi EnTaksi, İzmir’in ardından İstanbul’da kullanıma sunuldu. Altyapı hazırlıkları ve testleri İzmir’de gerçekleştirilen EnTaksi’nin Megakent’teki açılış töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, uygulamayı taksiciliğin geleceği olarak gösterdi. Ersoy, akıllı taksiciliğe ülke genelinde geçilmesini istediklerini ifade etti, “Diğer taksi esnaf odaları ile de konuşacağız. Mümkünse gönüllü, sonrasında gerekirse kanunen bütün taksi işletmelerinin kaydırılmasını isteyeceğiz” dedi.
 

DOĞRU YOLDA İLERLİYORUZ

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Celil Anık, İzmir’in öncü misyonunu bir kez daha sergilediğini açıkladı. Anık, sundukları hizmeti günün koşullarına uygun hale getirmek, mesleklerini geleceğe taşımak ve küresel firmalarla rekabet edebilmek için üzerinde 2 yıldır çalıştıkları EnTaksi’nin ne kadar doğru bir proje olduğunun İstanbul’da da uygulanmaya başlamasıyla tescillendiğini dile getirdi, şunları söyledi:

“Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un sözleri yaptığımız işin ne kadar isabetli olduğunu gözler önüne serdi. 2020’nin ilk günlerinde İzmir’de uygulamaya başladığımız EnTaksi’nin tüm Türkiye’ye örnek gösterilmesi ve akıllı taksicilikte İzmir’in farkına dikkat çekilmesi esnafımız adına bizlere büyük sevinç yaşattı.”

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, kamu desteğiyle ilk olarak İzmir’de uygulamaya başlanan EnTaksi’nin tüm Türkiye’ye örnek gösterildiğini açıkladı.


 

Yorumlar (1)
Hülya Keskin. 5 ay önce
Taksilerde; şöförlerin ve yolcuların SİGARA YASAĞINA da uymaları sağlanmalı.Her şöför”,yolcu içti” diyor..Yasağı hatırlattığımda da,EKMEK PARASI dıyorlar.Yolcu 1 içtiyse,Şöför 10 içiyor ancak hatırlatıldığında YOLCU bahanesini kullanıyor.Nikotın kokan taksılere bınerek ciğerlerimizi tehlıkeye atıyoruz.Bu yasak uygulanmalı.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?