Eğitim Tasarımcısı Serkut Kızanlıklı: “Ağ kurmanın bağ kurma boyutundayım”

Eğitim Tasarımcısı Serkut Kızanlıklı, Mehmet Kuzu ile Kolektif Girişimler programının konuğuydu. Kızanlıklı, bazı Avrupa Birliği projelerine değinerek, “Ağ kurmanın bağ kurma boyutundayım” dedi.

TEKNOLOJİ 08.09.2020, 13:16
Eğitim Tasarımcısı Serkut Kızanlıklı: “Ağ kurmanın bağ kurma boyutundayım”

Kendi özgeçmişini kısaca anlatan Eğitim Tasarımcısı Serkut Kızanlıklı, Avrupa Birliği eğitimlerini gençlere anlattığını söyledi ve daha sonra istifa ederek özel sektöre geçtiğini belirtti. Kızanlıklı, “Ağ kurmanın bağ kurma boyutundayım. Ağı yönetmek, ilişkiler yönetmek bağ kurmaktan geçer. Bütün kooperatiflere bakalım, hepsinde ağ kurmaktan ziyade bağ kurma var. Yoksa ‘instagramda şu kadar takipçim var’ bir şey ifade etmiyor. 21. Yüzyıl yetkinliklerinde iletişim, takım çalışması var bunların hepsi birlikte yaptığın zaman bağ kurmaya gidiyor. Herkes artık bir ekip peşinde kişi peşinde kimse yok” ifadelerini kullandı ve gençlerin ihtiyacının bu olduğunu kaydetti.

Kızanlıklı, pandemi sürecinde gençler için eğitim program başlattığını ve bu programın çıkış nedeni ile yapılış sürecini anlattı. Kızanıklı, “Gençlerin güvenli sularda yüzmelerini sağlıyoruz. Yarın iş hayatına atıldıklarında iş yerinde yaşayabilecekleri sorunları en aza indirgemeyi planlıyoruz” diyerek gönüllülük motivasyonunu anlattı. Eurodesk içerisinde yer alan çalışmaların önemi ve doğru bilgiye ulaşılabilirliği, ayrıca Avrupa Birliği desteklerinin ne şekilde olduğu vurgulandı. Kızanıklı, Hem teknik hem sosyal çalışmalara yönelik hibe programları olduğunu da belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
12°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?