LÖSEV İzmir: Destek olmak çok kolay!

Nil Kahramanoğlu ile Gün Ortası programına konuk olan LÖSEV İzmir Halkla İlişkiler Yönetmeni Berk Ersoy, “LÖSEV bağış isteyen değil bağış kabul eden bir kurumdur” dedi.

TANITIM 23.09.2020, 14:21 23.09.2020, 19:56
LÖSEV İzmir: Destek olmak çok kolay!

İZ GAZETE - LÖSEV İzmir Halkla İlişkiler Yönetmeni Berk Ersoy, İz Tv'de yayınlanan Nil Kahramanoğlu ile Gün Ortası programına konuk oldu. Ege bölgesindeki 6 ilden sorumlu olduklarını kaydeden Ersoy, "Ufak bir ekibiz ama yoğun bir çalışmayla 4 bin 500 aileye destek olmaya çalışıyoruz. Son yıllarda maddi ve manevi olarak sadece çocuk değil yetişkin hastalarımıza da destek olmaya çalışıyoruz. Kayıt süreçlerimizde ekiplerimiz hastane ziyaretleri ve muhtar ziyaretleri gerçekleştirerek LÖSEV’i anlatmaya çalışıyorlar, bunun yanında hastalarımıza ulaşabilmek için basında yer almaya çalışıyoruz. Bizden haberdar olan hastalar zaten bir telefonla bize ulaşabiliyorlar. Ondan sonra süreç başlıyor” dedi.

‘PSİKOLOJİK ÇÖKÜNTÜ YAŞIYORLAR’

LÖSEV’e gönüllü olmak için siteden form doldurulmasının yeterli olduğunu ve hemen geri dönüş yapıldığını kaydeden Ersoy, “Aileler tanı konduktan sonra psikolojik bir çöküntü yaşıyor. Ailelerin çoğu asgari ücretin altında yaşayan aileler. Lösemi tedavisi çok uzun süren ve çok pahalı bir hastalık. Bu anlamda bizler onlara gerek maddi destekler, gerek gıda desteği, 2 veya 3 ay periyodunda kırmızı et desteği verebiliyoruz. Biz bu desteği Kurban Bayramlarında yapılan bağışlarla gerçekleştiriyoruz. Bağışçılarımızın her türlü desteğine muhtacız. Bu zorlu süreçleri hastalarımızla beraber atlatıyoruz. LÖSEV’e destek olmak çok kolay. 3406’ya LÖSEV yazarak göndermek dahi bağışı başlatıyor. Bir evin ihtiyacı olan her türlü bağışı biz kabul ediyoruz” dedi.

‘SAÇ BAĞIŞINI DESTEKLEMİYORUZ’

LÖSEV’in saç bağışını hem psikolojik hem hijyen açısından desteklemediklerini, kargoyla gelen saçları imha etmek zorunda olduklarını söyleyen Ersoy, “Her çocuk güzeldir. Saçı olsun olmasın, bu geçici bir süreç çocuğa bunu anlatmak ve ona saçsız da güzel olduğunu anlatmak lazım” ifadelerini kullandı. Dolandırıcılara karşı da uyarılarda bulunan Ersoy, “LÖSEV bağış isteyen değil bağış kabul eden bir kurumdur. Biz 5 milyonu aşkın gönüllümüz ve destek verebildiğimiz 45 bin ailemizle beraber kocaman bir aileyiz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
17°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?