Enerji Avcıları'na bir ödül daha

GDZ Elektrik Dağıtım Şirketi sosyal sorumluluk projelerinin değerlendirildiği zirvede, 5 yıldır sürdürdüğü Enerji Avcıları projesi ile Sorumlu Tüketim ve Üretim kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

TANITIM 16.12.2020, 13:19
Enerji Avcıları'na bir ödül daha

İzmir ve Manisa illerinde enerji dağıtım hizmeti veren GDZ Elektrik teknoloji, 2016 yılından bu yana 4-8 yaş grubunda 20 bin öğrenciye Enerji Avcıları projesi ile enerji kaynaklarının doğru tüketilmesi yönünde eğitimler veriyor. 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nin Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri’nde Sorumlu Tüketim ve Üretim dalında GDZ Elektrik, Enerji Avcıları projesi ile altın ödülü almaya hak kazandı.

ÖĞRENCİLER BİLİNÇLENDİRİLİYOR

GDZ Elektrik 2016 yılından itibaren iki il, 47 ilçede sürdürdüğü proje kapsamında, 200’ü aşkın okulu ziyaret edilerek İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan izinler ve okullardan gelen talepler doğrultusunda, 4 – 8 yaş grubunda 20 bin öğrenciye eğitim veriyor. Aileden gelen kaynakların yanlış tüketilmesi alışkanlığının pozitif yönde değiştirilmesi, enerji ve diğer kaynakların bir gün tükenebileceği ihtimali göz önüne alınarak öğrencileri bilinçlendirme çalışmaları yürüten dağıtım şirketi, Enerji Avcılığı misyonunu üstlenen çocuklara evlerinde, okullarında yani enerjinin aktif olarak kullanıldığı her alanda yetişkinlere de öğrendikleri bilgilerle rehberlik ederek sosyal sorumluluk projesinin toplumda yaygınlaşmasına öncülük ediyorlar.

DAHA ÖNCE DE ÖDÜL ALMIŞTI

Proje 2017 yılında da Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri, Sürdürülebilir Kalkınma Akademi ödülleri organizasyonunda "İklim Eylemi" dalında ödül aldı.

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı’nın 2020 yılını enerji verimliliği yılı ilan etmesi ile bir kez daha değerini ispat eden projenin amacı enerjinin değerini bilen, enerjinin verimli kullanılmasını hayat biçimi haline getirmiş bir nesil yetiştirmek. Her yıl geliştirilerek çocuklar tarafından daha da çok sevilen bir proje haline gelen Enerji Avcıları proje ekibi pandemi süreci sonlandığında çocuklarla bir araya gelmek için can atıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
29°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?