Yaşar Üniversitesi 5 takımla finallerde

 YAŞAR Üniversitesi, Muğla ve ilçelerinde 29 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Üniversiteler Spor Ligi (Ünilig) 8'li finallerine 5 takımla katılmaya hak kazandı.

SPOR 21.04.2016, 13:26 21.04.2016, 15:38
Yaşar Üniversitesi 5 takımla finallerde

Üniversitenin erkek ve kadın basketbol, kadın voleybol ile erkek ve kadın tenis takımları Muğla'da şampiyonluk için mücadele edecek. Kadınlar voleybolda son iki yılın namağlup Ünilig şampiyonu Yaşar Üniversitesi, bu yıl da finallere giden yolda tüm maçlarını kazanıp üçüncü kupaya göz kırptı. Önceki yılın şampiyonu erkek basketbol takımı da 50 ekibin katıldığı elemelerde 16 maçın 13'ünü kazanarak final biletini aldı. 

Geçen yıl kurulan ve bu yıl ilk kez Ünilig'de yer alan kadın basketbol takımı elemelerde 6'da 4 yaparak final kapısını açtı. Teniste hem erkek hem kadın takımı set vermeden birinci olarak finallere katılma hakkı elde etti. Yaşar Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Müdürü Barış Şeref, geçen yıl, takım sporlarının yanı sıra satranç, triatlon ve atletizm gibi bireysel sporlarda da şampiyonluklar kazandıklarını hatırlatarak bu yıl hedeflerinin İzmir'e yeni kupalar kazandırmak olduğunu söyledi. Takım kaptanları Büşra Göral, Onur Kentli, Orkun Büyükmete, Melis Buluktimur ve Beste Aldemir de başarı sözü verdi.
Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
10°
hafif yağmur
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208