Koray, Bornova ve İzmir’in gururu oldu

Bornova Belediyespor’un milli sporcusu Koray Altınel, Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen Yaş Grupları Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda büyük bir başarı elde etti.

SPOR 21.11.2017, 11:11
Koray, Bornova ve İzmir’in gururu oldu

Bornova Belediyespor’un milli sporcusu Koray Altınel, Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen Yaş Grupları Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda büyük bir başarı elde etti. Bornovalı sporcu takım arkadaşı Doğukan Büyükarslan ile birlikte senkron kategorisi 17-21 yaş grubunda altın madalya kazandı. Dünya Şampiyonu Cimnastikçi, Adnan Menderes Hava Alanı’nda coşkuyla karşılanırken, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila karşılayanlar arasıda yer aldı ve tebrik etti. Şampiyon sporcu Koray Altınel,  “Daha fazla çalışacağım. Ülkemi bu şekilde temsil  etmeye devam edeceğim” derken, Başkan Atila, yeni Koraylar yetiştirmek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi

Yaş Grupları Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda Bornova Belediyespor’un Milli Sporcusu Koray Altınel ile Doğukan Büyükarslan altın madalyanın sahibi oldu. Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen şampiyonanın senkron kategorisinde, 17-21 yaş grubunda yarışan milli sporcular finalde 47.150 puan toplayarak, Dünya Şampiyonu oldu.Bornova Belediyesi, Dünya Şampiyonu sporcusu için İzmir Adnan Menderes Hava Alanı’nda coşkulu bir karşılama töreni gerçekleştirdi. Başkan Olgun Atila’nın da yerini aldığı karşılamada renkli anlar yaşandı. Yeşil- beyazlı sporcular ve arkadaşları Koray’ı tezahuratlarla karşıladı. Bando eşliğinde, ellerdeki Türk Bayrakları ile hep bir ağızdan marşlar söylendi. Başkan Atila şampiyon sporcuyu çiçek vererek kutladı.

Sofya’da milli takım olarak çok önemli başarı elde ettiklerini, dört kategoride finale kaldıklarını, iki altın madalya kazandıklarını belirten Koray Altınel: “Çok güzel duygular içerisindeyim. O şampiyonada istiklal marşımızı okuttuğum için çok mutlu ve gururluyum. Daha fazla çalışacağım. Ülkemi bu şekilde temsil  etmeye devam edeceğim. Üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Mutlu ve onurluyuz. Çok heyecanlıyız, duygulu anlar yaşıyoruz. O yüzden hep birlikte buradayız. Koray’a ve diğer sporcularımıza bize bu güzellikleri yaşattıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice Koraylar yetiştiririz” diye konuştu.

Bornova Belediyespor Cimnastik Antrenörü Gülşah Başol ise Koray’a her zaman güvendiğini ve inandığını belirterek, “Emeklerimizin karşılığını boşa çıkarmadığı için kendisine ve her zaman bizlere destek olan Belediye Başkanımız OIgun Atila’ya, Cimnastik Federasyonumuza ve Altınel Ailesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?