Karşıyaka'da Tugay'dan stat için tahsis talebi! 'Gerekirse taş taşırım'

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, ilçeye yapılması planlanıp açılan davalar sonrası yıllardır beklemede olan stadyum için belediye olarak tahsis talebinde bulundu.

SPOR 08.09.2020, 12:39 08.09.2020, 12:44
Karşıyaka'da Tugay'dan stat için tahsis talebi! 'Gerekirse taş taşırım'

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, ilçeye yapılması planlanıp açılan davalar sonrası yıllardır beklemede olan stadyum için belediye olarak tahsis talebinde bulundu. Stat inşaatı için 2015 yılında yıkılan Karşıyaka İlçe Stadı'nın arazisinde inşaata başlama konusunda yetki isteyen Tugay, katıldığı bir canlı yayında, "Daha önce de Karşıyaka Stadı için çağrıda bulunmuştum. Stat inşaatı için Karşıyaka'nın bütün imkanlarını kullanacağım. İzmir Büyükşehir Belediyesi destek olacak. Bunu ifade ettikten sonra kamuoyu oluşmasını bekledim. Özellikle kulübün biraz daha etkin bir şekilde yanımızda yer almasını bekledim. Ama aylardır beklediğimiz gelişme sağlanmadı. Neticesinde resmi olarak ilgili kurumlara başvuru yaptık" dedi.

Eski statla ilgili tahsis sürecinin dolduğunu hatırlatan Tugay, "Lütfen buradaki araziyi Karşıyaka Belediyesi'ne, dolayısıyla Karşıyaka halkına verin. Biz buraya kendi stadımızı yaparız.  Bunun için gerekirse taş taşırım. Benim için kutsal onurlu bir görev olur" diye konuştu.

YILLARDIR BEKLİYOR

22 yıldan uzun süredir yeni stat tartışmalarının sürdüğü Karşıyaka'da Örnekköy ve Çiğli'deki araziler değerlendirildikten sonra Karşıyaka Spor Kulübü yönetiminin talebiyle 2012 yılında stadyumun kulübe tahsisli İlçe Stadı ve Yalı Tesisleri'nin yerine yapılması gündeme geldi. Stadın Toplu Konut İdaresi tarafından Ocak 2014 ve Haziran 2017'de yapılan ihaleleri açılan davalar sonrası iptal oldu. Son olarak geçen aylarda Bölge İstinaf Mahkemesi Üçüncü İdari Dava Dairesi, 7 çevre sakininin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yaptığı stat arazisinin imar planıyla ilgili açtığı davada temyiz talebini reddetmişti. Statta yeni ihale tarihi bekleniyor. Karşıyaka'nın yılan hikayesine dönen stadıyla aynı tarihlerde ihalesi yapılan Göztepe Gürsel Aksel Stadı geçen sezon kapılarını açmıştı.

DHA

Yorumlar (2)
Melahat BABAYİĞİT 3 hafta önce
Biz de taşırız, halk ta taşır,
ben burdan taş taşıma ķampanyası başlatıyorum, desteklerinizle güçlüyüz , başarırız
Erdal cetin 3 hafta önce
Başkanım lütfen belediyede khk ile şirkete geçen çalışanların toplu sözleşmesini tıkayan murat aydını kınıyorum ve sizin bu işi çözeceğinize inanıyorum
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?