Karşıyaka 106 yaşında

106 yıl önce bugün İzmir’de kurulan Karşıyaka Spor Kulubü, twitterdan başlatılan #Karşıyaka104Yaşında hashtag ile İzmirliler tarafından kutlandı.

SPOR 01.11.2018, 15:12 01.11.2018, 15:28
Karşıyaka 106 yaşında

AYŞE SOYKIRAY/İZ GAZETE- Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar sosyal medyadan yaptığı paylaşımı ile, “106 yıldır olduğu gibi Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet’e sevdalı nice sporcular yetiştirmesi dileğiyle KSK’mizin kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kurucusu Kadızade Zühtü Işıl’ı saygıyla anıyorum.” KSK’nin yıl dönümünü kutladı.

KULÜBÜN KURUCU BAŞKANI KABRİ BAŞINDA ANILDI

Türkiye'nin en köklü spor kulüplerinden olan Karşıyaka, 106'ncı kuruluş yıl dönümünde kulübün kurucu başkanı olan Zühtü Işıl'ı andı. Işıl'ın Örnekköy Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törene Divan Kurulu Başkanı Fatih Diniz, Tarih Kurulu Başkanı Ahmet Diker, Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Selim Çınar, Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı ve taraftarlar katıldı.

KSK İZMİR’DE TÜRKLERİN KURDUĞU İLK KULÜB

1 Kasım 1912'de temelleri atılan ve 100 yılı geride bırakan sayılı kulüplerden olan Karşıyaka, o dönem İzmir'de Türklerin kurduğu ilk spor kulübü olma özelliği de taşıyor. Yeşil-kırmızılılarda yönetim, genişletilmiş divan kurulu toplantısında divan üyelerine kulübün son durumuyla ilgili bilgi verdi. Sosyal Güvenlik Kurumu ve vergi borcu taksitlendirmesini yatıran yönetim, futbol takımına da ödeme yaptı.

Sosyal medyadan atılan tweetler şöyleydi:

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?