İzmir'de stat protestosuna yönetimler soğuk

PTT 1'inci Lig'de pazar günü oynanacak Göztepe-Karşıyaka derbisi öncesi taraftarların sosyal medyadan yaptığı, "İzmir'deki stat sıkıntısını protesto etmek için iki takım maç başlayınca yere oturup 2 dakika hareketsiz kalarak eylem yapsın" çağrısına yönetimler soğuk yaklaştı.

SPOR 07.04.2016, 14:09 07.04.2016, 16:42
İzmir'de stat protestosuna yönetimler soğuk

Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, Gürsel Aksel Tesisleri ve Karşıyaka Yalı'ya yapılacak yeni statların yargıda olduğunu belirterek, "Dava sürecinde böyle bir eylem yapmak doğru olmayabilir. Karşıyaka yönetiminden resmi bir talep gelirse değerlendiririz. Ancak şu anda kulüp olarak böyle bir düşüncemiz yok" dedi.

Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz de böyle bir eylemin getireceklerini ve götüreceklerini iyi düşünmek gerektiğini söyledi. İki takımın da ligde kritik bir konumda olduğunun altını çizen Başkan Diniz, "Protesto İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na yönelik yapılmak isteniyor. Ancak devlet statlarımızı yapmakta kararlı. Şu an statlarla ilgili işler yürüyor. Danıştay'dan müjdeli haber almaya çok yakınız. Pişmiş aşa su katmamak lazım. Bu tip protestolar için Futbol Federasyonu'ndan onay almak kolay değil. Böyle bir protesto yaparsak yaptırımla karşılaşırız" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?