Dünya şampiyonu Derin Baytur'a tören

Kanada'da 16-23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Laser 4.7 Dünya Şampiyonası'nda U16 kategorisinde şampiyon olan Derin Baytur'a, kulübü Karşıyaka tarafından tören düzenlendi.

SPOR 29.08.2019, 15:40 30.08.2019, 10:01
Dünya şampiyonu Derin Baytur'a tören

Yeşil-kırmızılılar, Derin Baytur ve ay-yıldızlı kafiledeki milli yelkenciler için tören düzenledi.

Yelken Tesisleri'nde organize edilen törene Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı, Divan Kurulu Başkanı Fatih Diniz, Yelken Şube Başkanı Seyhan Evlioğlu ve şube yöneticileri katıldı.

Karşıyaka Spor Kulübü’nün (KSK) şehrin yapı taşlarından biri olduğunu vurgulayan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, “KSK Yelken Şubesi de çıkardığı şampiyonlarla göğsümüzü kabartıyor. Milli takımlara başarılı sporcular yetiştiriyor. Bu anlamda sporcularını ve kulübünü seven KSK Başkanı ile Yelken Şubesi yöneticilerini kutluyorum. Yelken sporunun geçmişi, bugünü ve yarınını çok önemsediğimi belirtiyor ve derece alan tüm çocuklarımızı, gençlerimizi kutluyorum. Nice şampiyonlukları kutlamak üzere” dedi.

'NE KADAR GURUR DUYSAK AZ'

KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı “Bu muhteşem çocukları yetiştiren anne ve babalara teşekkürler. Emeği geçen Yelken Kulübü yöneticilerine; verdiği ve vereceği destek nedeniyle Federasyon Başkanımıza teşekkürler. Çocuklarımızla ne kadar gurur duysak azdır” derken, KSK Divan Kurulu Başkanı Fatih Diniz de “Yelken zor bir spor ve dünya şampiyonu olmak daha da zor. Kanada’da bize bu sevinci yaşatan Derin’i ve hocasını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

'ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMALIYIZ'

Karşıyakalı sporcuların başarılarının devamını dileyen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay şunları kaydetti: “Bu ortamı yaratan herkese emeği olan herkese spor hocalarına, çocuklarımıza ve ailelerine ayrı ayrı teşekkürler. Karşıyaka sizlerle güzel. Genç yaşında dünya şampiyonu olan bir sporcuya ev sahipliği yapmak gerçekten çok gurur verici. Kutlamanın ötesinde başarılarının devamı için üzerimize düşeni yapmalıyız diye düşünüyorum. Derin’i ve derece alan diğer sporcularımızı yürekten kutluyorum. Bu başarıların devamını diliyorum.”

Törende Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, U16 Dünya Şampiyonu olan Derin Baytur’a bir adet lazer yelken armağan ederken, KSK Yelken Şubesi Başkanı Seyhan Evlioğlu bir adet tam altın, Divan Kurulu Başkanı Fatih Diniz de bir adet tam altın hediye etti.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?