Dostluk kazandı

Gündoğdu Rotary Kulübü, Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü iş birliği ile bu yıl Çeşme’de 17.kez “Rotary Yelken Festivali” düzenledi.

SPOR 17.08.2017, 09:53
Dostluk kazandı

Gündoğdu Rotary Kulübü bu yıl yaşları 8 ile 16 arasında değişen 46 sporcunun optimist ve laser dallarında yarıştığı geleneksel hale gelen Rotary Yelken Festivali'ni bu yıl 17. kez düzenledi. Bu sporun özgüven, liderlik ruhu, kendi başına hareket edebilme becerisini göstermeye yönelik ender sporlardan biri olduğunu söyleyen Gündoğdu Rotary Kulübü Başkanı Ercan Çelikkaya “Bu sporu yaparken çocuk rüzgarın enerjisiyle karaya çıkmayı hedefliyor. Bu da çocuklara özgüven ve kendi başına bir şeyler yapma ruhu aşılıyor. Özellikle yaşadığımız modern çağda yelken çok önemli bir spor dalı çünkü ebeveynler çocuklarını sahiplenici davranarak onlar adına karar veriyorlar bu da çocuklarda karar verme yetisini törpülüyor. Bu spor ile hem çocuklar doğa ile baş başa kalıyor hem de sorumluluk sahibi olup ekip çalışmasını öğreniyorlar” dedi.

Arkas Çeşme Yelken ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Tolga Yağlı ise yaptığı konuşmada hedeflerinin geleneksel hale gelen Rotary Yelken Festivali’nin önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye Yelken Federasyonuna dahil bir yarış olarak organize etmek olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
13°
açık
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?