Başkan Diniz, Danıştay'ın yeni stat inşaatı kararı için umutlu

KARŞIYAKA Başkanı Fatih Diniz, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı dava üzerine ihalesi Ankara 18'inci İdare Mahkemesi tarafından iptal edilen 15 bin kişilik yeni stat inşaatıyla ilgili görüşmeler yapmak üzere başkente gitti.

SPOR 07.04.2016, 13:54 07.04.2016, 16:55
Başkan Diniz, Danıştay'ın yeni stat inşaatı kararı için umutlu

Başkan Deniz, Ankara'da Türkiye genelindeki stadyum inşaatlarının yetkili ismi olan Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile görüştü. Öncelikle iptal kararıyla ilgili Danıştay'a yapılan itirazı ele aldıklarını anlatan Fatih Diniz, "Mahkeme kararına neden olan tüm gerekçeler ortadan kalktı. Danıştay'dan kısa süre içinde olumlu haber çıkmasını, inşaatımızın devam etmesini bekliyoruz" dedi. TOKİ'nin Danıştay'a projede gerekli evrakı eksiksiz teslim ettiğini belirten Diniz, şöyle dedi:

"Gençlik ve Spor Bakanlığı stadı bir an önce bitirmeye kararlı. Danıştay'dan olumlu karar çıkar çıkmaz yeniden başlayacak inşaat hızla tamamlanacak. Olumsuz karar çıksa bile mevcut projenin çok benzeri 'B planı' olarak hazır. Bu durumda hemen yeniden ihaleye çıkılacak."

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yaz verdiği talimatla yeri belirlenip projesi çizilen 10 bin kişilik 80 milyon TL'ye mal olacak yeni salonla ilgili Çiğli Belediyesi'yle prosedürlerin tamamlanmak üzere olduğu açıklandı.

BEHRAM ÖZÜR DİLEDİ

Karşıyaka'da geçen hafta 3-2 kaybedilen Adanaspor maçı sonrası kendisine tepki gösteren taraftarla tartışan kaleci Behram Özür diledi. Tecrübeli file bekçisi, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bu hafta maç sonrasında yaşamış olduğum gereksiz polemikten dolayı tüm Karşıyaka camiası ve Karşıyaka ailesinden özür diliyorum. Bilinmesini isterim ki, yapılan anlık bir hareketti. Ben bu kulübe bu şehre kalbimi, her şeyimi vererek geldim. Devrede tek kuruş dahi konuşmadan, ihtiyaç varsa gönülden geldiğimi de herkes bilir. Ben belki Karşıyaka doğumlu değilim ama bu kulübün formasını yüreği ile giyen büyük Karşıyakalıyım. Ben ve ailem de sonuna kadar Karşıyakalıyız."

 
Ergin KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208