Asbaşkan Sevinç: 'Bucaspor çökmüşse sebebi eski yöneticiler'

Pınar Teke'nin sunumuyla gerçekleşen Sporun İz'inde programının konuğu Bucaspor Kulübü Asbaşkanı Mehmet Sevinç oldu. ‘Bucaspor çöküş yaşamışsa sebebi eski yöneticiler' diyen Sevinç, ‘Kim ne yaptıysa adalet yerini bulacak’ dedi

SPOR 22.10.2020, 14:41 22.10.2020, 14:48
Asbaşkan Sevinç: 'Bucaspor çökmüşse sebebi eski yöneticiler'

İZ GAZETE- İz Televizyonu’nda yayınlanan Pınar Teke’nin sunumuyla gerçekleşen Spor’un İzinde programının konuğu Bucaspor Kulübü Asbaşkanı Mehmet Sevinç, soruları cevapladı. Geçtiğimiz günlerde medyada Bucaspor'un hem koronavirüs hem de finansal borç nedeniyle amatör lige katılmama kararı alındığı ve 1 Eylül'de de takımın kapandığı iddialarına yönelik Sevinç, "Takım kapandı diye bir şey yok. Bucaspor'un başına geldiğimiz zaman eski başkanımız Levent Piriștina'nın büyük vaatleri vardı, oysaki takımımız borç içindeydi. Transferi açmamıza bir saat kala yabancı futbolcu yasağı getirdiler. Bu sorunun üzerinden geldik ama ne yazık ki başaramadık, takım düştü. Cihan Başkan bunun üzerine ‘Bu akademiye asla hibe etmem, sahip çıkacağız’ dedi. Eski yöneticilere yardım çağrısı yaptık. Ama kimse yardımcı olmadı. Bunun üzerine Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile görüştük. 'Biz Tirespor'u alacağız ve onu Bucaspor yapacağız, Buca'nın ismi yaşasın' dedik. Kendi imkanlarımızla Tirespor'u aldık ve Bucaspor yaptık. TFF onay vermedi, mücadelemizin ardından onayı da aldık. Bu kadar uğraşmamızın sebebi Bucaspor yaşasın diyeydi. Buca halkı bilsin ki Bucaspor var" diye konuştu.

'TEK METELİK BORCUMUZ YOK'
'Futbolcular bundan hiç etkilenmedi' ifadelerini kullanan Sevinç, "Kimseyi mağdur etmemek için çalıştık. Buca 1928'in bir metelik borcu yok. Futbolcu teri kurumadan emeğinin karşılığı alıyor" dedi.

'TUNÇ SOYER'E MİNNETTARIZ'
Sevinç, "TFF'den ricada bulunduk akademinin bakımları için, yardımcı oldular ama pek büyük bir şey değildi. Öte yandan Tunç Soyer'e teşekkür ediyorum, akademimizi canlandırdı. Orada bir otelimiz var, A'dan Z'ye kadar, her şeyi kendisi yaptı. Minnettarız ona. Öte yandan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç'ı da atlamak olmaz, o da elinden geleni yapıyor" dedi.

'BİZİM DE 3-4 TANE VAKAMIZ OLDU'
Pandemi dönemi hakkında konuşan Sevinç, "Pandemi sürecinde biz çok dikkatliydik. Kimseyi akademiye sokmadık, Cihan başkan 24 saat bekçi gibi muhafaza ediyordu onları. Test konusunda birkaç defa kendi imkanlarımızla yaptık, sonra sayın Vali, İl Sağlık Müdürüne ricada bulundu. Her hafta yapıyorduk, dün de yapacaktık, lakin vali tekrardan bir talimat vererek yapılmasın demiş. Sonra Medical Park bize sponsor oldu, öylece sorunu hallettik. Bizim de 3-4 tane vakamız oldu, akademide özel odada kalıyor" dedi.

 

'BUCASPOR KOLEJİ İÇİN MÜRACAAT ETTİK'
‘Hedefimiz şampiyonluk’ diyen Sevinç, "Bucaspor Koleji çalışmalarına başlandı. Türkiye'de bir ilk olsun istiyoruz. Akademi var, saha var, neden kolej olmasın? İzin için müracaat ettik. Cihan başkanımıza güveniyorum, sahip çıkıyor. Ayrıca Cihan başkanla abi kardeş gibiyiz, zaten akrabayız da. O çok aktif, takdir edilecek bir iş insanı" dedi.

'YOLSUZLUKLARI SAVCILIĞA VERDİK'

'Önceden öyle bir durumdaydık ki elimizi nereye atsak elimizde kalıyordu. Bucaspor çöküş yaşamışsa sebebi eski yöneticiler' diyen Sevinç, "Biz de bütün yapılan yolsuzlukları, bütün belgeleri topladık, bir kısmını yayınladık, diğerlerini de savcılığa verdik. Adli takibi yapıyorum, mahkeme açılmış. Kim ne yaptıysa adalet yerini bulacak' ifadelerini kullandı.

Sevinç, İzmir'de amatör takımlarının çok sıkıntı çektiğini aktararak, "Çocuklara sahip çıksınlar. Sahalar, okullar yapsınlar. Biz Türkiye genelinde Bucaspor 1928 ismiyle okullar açmaya başladık. Bütün kulüp başkanlarını da bu davranışa davet ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
kapalı
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?