Altay'da Ümit Turmuş, kulis yapmadığı için seçilmiş

3'üncü Lig 1'inci Grup temsilcisi Altay, Ümit Turmuş'la anlaşarak 6 haftada üçüncü teknik adamı takımın başına getirdi. Asbaşkan Sabri Sevenoğlu, "Bilgi ve birikiminin yanı sıra göreve gelmek için kulis yapmadığı için Ümit hocayı seçtik" dedi.

SPOR 13.10.2016, 13:40 13.10.2016, 15:04
Altay'da Ümit Turmuş, kulis yapmadığı için seçilmiş

Arayış döneminde onlarca teknik adamın, kapılarını aşındırdığını, yönetimle görüşmek için araya hatırlı insanları soktuğunu belirten Asbaşkan Sevenoğlu, "Ortaya çıkan tabloya biz bile inanamadık. Baştan beri aklımızda olan isimlerden Ümit Turmuş, bu süreçte son derece vakur bir tutum sergiledi ve bu duruşunun da etkisiyle tercihimiz oldu" ifadelerini kullandı.

Görüştükleri bazı isimlerin tutumunda da yakınan Sevenoğlu, "Pek çoğunun ön hazırlığı yok. Genellikle, 'Biz de Altaylıyız, bir şekilde hallederiz' mantığı ile yaklaşıyorlar. Oysa bu plan program işi. Kulüple ilgili, bulunduğun ligle ilgili, rakiplerle ilgili birikimin olmalı. En önemlisi geleceğe projeksiyon tutup, vizyonunu doğru aktarmalısın. Akademisyon yönü de olan Ümit Turmuş bu konularda beklentilerimizi tümüyle karşıladı. Doğru bir karar verdiğimize inanıyorum. Umarım sonu da iyi olur" dedi.

Siyah beyazlı ekip, Turmuş yönetimindeki ilk sınavını pazar günü Manavgat deplasmanında verecek.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
16°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?