Alsancak Stadı'nda kale arkası tribünde olacak

Altaylı taraftarlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın inşa ettireceği Alsancak Stadı'na kale arkası tribün de yapılmasını istediler.

SPOR 09.12.2016, 16:45 09.12.2016, 21:00
Alsancak Stadı'nda kale arkası tribünde olacak

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) yönetimi İzmir'e gelen proje mimarı Alper Aksoy'a güney cephesine konuk takım taraftarları için bir kale arkası tribünü eklenmesi, yol tarafındaki idari binanın da 3 kata çıkarılmasını, çatının tek parça olması gerektiğini ilettiler.

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve İZVAK Başkanı Ali Erten'in taleplerini dinleyen Mimar Aksoy'un, geçtiğimiz günlerde çalışmaların olumlu ilerlediği konusunda bilgi verdiği belirtildi.

Kesinlik kazanmamakla birlikte, kale arkası tribününün 1500 kişi kapasiteli olacağı kaydedildi. Ocak 2017'de ihalesi yapılması beklenen 15 bin kişilik yeni Alsancak Stadı, 18 ayda tamamlanacak. Altay'ın kullanım hakkını almak istediği yeni stadın aydınlatma sistemi ile zemininin de değişmesi gündemde.

KUTLAMALAR EMEKTAR STATTA

Altay yönetiminin, 16 Ocak 2017'de yapılacak kulübün 103'üncü kuruluş yıldönümü kutlamalarını Alsancak Stadı'nda düzenlemeyi planladığı öğrenildi. Siyah beyazlıların, tribünleri yıkılan emektar sahanın çevresini fuarlarda kullanılan stand panelleriyle kapatıp, görsel efektlerle tribün atmosferi oluşturmayı düşündüğü ifade edildi.

Kutlamada konser ve havai fişek gösterisi de yapılacak. Çim saha zemininin zarar görmemesi için de bir takım önlemler alınması bekleniyor. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?