İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Beydağ Belediyesi'nin 3-13 yaş arası otizmli çocukların ücretsiz olarak eğitim aldığı Gelişim Destek Merkezi'ni ziyaret etti.

Başkan Soyer, “Sadece bu bölgede değil Türkiye'nin birçok noktasında ihmal edilen ve yeteri kadar önem verilmeyen bir alan. O boşluğu doldurmak ve mağduriyet yaşayan ailelerimizin nefes almasını sağlamak çok önemli. Ailelerin yorgunluklarını giderecek, evlatlarının daha huzurlu ve mutlu yaşamasına imkan verecek çözümler aradığı için başkanımıza teşekkür ediyorum. Size sonuna kadar desteğimizi sürdüreceğiz. Çocuklarımızın yüzünü daha fazla güldürmek için elimizden geleni yapacağız.”

Özel çocuklar bu merkezde topluma entegre ediliyor

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar ise özel çocukların topluma entegre edilmesi konusunda yaşanan sorunların olduğuna dikkat çekerek, “Biz bu işe gönül verdik ve elimizden gelen tüm desteği göstereceğiz. Bize hediye ettiğiniz engelli aracı için teşekkür ediyorum. Eğitime gelen arkadaşlarımızı yerinden alıp, eğitim verip tekrar evine götürüyoruz. Bize destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Veliler de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'a katkılarından dolayı teşekkür etti.