Tum Bel Sen Urla'da toplu sözleşme imzaladı

Urla Belediyesinde örgütlü olan Tüm Bel-Sen’in üyeleriyle birlikte oluşturduğu toplu sözleşme taslak metni yapılan törenle imzalandı.

SENDİKA 18.01.2018, 13:06
Tum Bel Sen Urla'da toplu sözleşme imzaladı

Urla Belediyesinde örgütlü olan Tüm Bel-Sen’in üyeleriyle birlikte oluşturduğu toplu sözleşme taslak metni yapılan törenle imzalandı.

Urla Belediyesinde örgütlü olan Tüm Bel-Sen’in üyeleriyle birlikte oluşturduğu toplu sözleşme taslak metni bugün yapılan törenle imzalandı. Törene Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Tüm Bel Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı, Şube İdari Sekreteri Birkan Acar, TİS Hukuk Sekreteri Recep Temel, İşyeri Temsilcisi Cemal Çeşmeci ve Urla Belediyesi emekçileri katıldı. 

Ağustos ayında hükümetle Memur-Sen arasında yapılan toplu sözleşme yüzde 3,5+4 olarak imzalanmış ve geçtiğimiz günlerde enflasyon oranı yüzde 12 olarak açıklanmasına karşın yapılan zam otomatik olarak erimişti. Urla Belediyesi bünyesinde çalışan 115 memuru kapsayan sözleşmede yüzde 15'lik bir artış yapıldı. 

Memur maaşı haricinde her ay için 1150 TL olarak belirlenirken, yılbaşı, ramazan ve kurban bayramı, 1 Mayıs işçi bayramlarında 4 ikramiye verilmesi belirlendi. Ayrıca her yılın Kasım ayında 685 TL'lik yakacak yardımı ve 1085 TL'de eğitim yardımı yapılacak. 

EVRENSEL

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
19°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?