Son dakika: Müjde, işçiler geri alındı, yarın otobüsler çalışacak

DİSK müjdeyi verdi. İşçiler geri alındı. Yarın grev yok.

SENDİKA 02.08.2017, 23:08 03.08.2017, 00:56
Son dakika: Müjde, işçiler geri alındı, yarın otobüsler çalışacak

ÜMİT KARTAL / İZ GAZETE - DİSK'e bağlı Genel İş 1 No'lu Şube Başkanı Engin Topal, gazetemize yaptığı açıklamada, işçilerin işten atılma işlemlerinin geri alındığını,  yarın grevin gerçekleşmeyeceğini, otobüslerin çalışacağını söyledi. Topal gelişmelere dair şu açıklamayı yaptı: "İşten çıkarılan 12 işçi için geri adım atıldı. Bize verilen bilgiye göre Aziz başkan İzmir'de değil. Salı günü gelecek ve müzakereyi Aziz başkanla sürdüreceğiz. Rapordur, verimsizliktir denilen arkadaşların iş çıkışı durduruldu.Hem İzmir'in İZDENİZ grevi konusu, hem de müzakere yolu açıldığı için biz de adım atacağız. İzmir cezalandırılmasın. Yarın eylem kararımız geri alındı. Aziz başkanı bekleyeceğiz. Ama nihai bir çözüm olmazsa, aynı gün kamuoyuna duyurmadan eylemi hayata geçireceğimizin bilinmesini isterim. Sözümüz yerini buldu." Başkan Topal, haklı mücadelelerinde destek veren kamuoyuna teşekkür etti.

DİĞER BİRİMLERDE GREV GERÇEKLEŞECEK

Öte yandan DİSK Genel İş 2 No'lu Şube kararının arkasında durarak, yarım gün iş bırakıp, saat 10'da Konak Pier'in önünde toplanıp İzmir Büyükşehir Belediyesi önüne yürüyecek. ESHOT çalışacak ancak diğer birimlerde yarım gün iş bırakma kararı geçerliliğini koruyor. Sendika, atılan tüm işçilerin derhal işbaşı yaptırılmasını talep ediyor.

Yorumlar (3)
Erhan 3 yıl önce
Kocaman bir yalan bu hani beni işe çağıran olmadı kimi almışlar geri işe muvazaa davalarının geri çekilmesi için yapılmış bir algı operasyonudur bu
Eren 3 yıl önce
Haber yalan dolu hiç bir işçi iş başı yapıtırılmadı söyleyen yalan söylüyor
Sevda 3 yıl önce
Haber niye yalan olsun. Sendikacı ne dediyse onu yazmışlar. Yarın öbürgün kokusu çıkar...
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208