Sendikanın itirazı sonuç getirdi

Eğitim Sen İzmir 3 No’lu Şubesi, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü’nde bir süredir devam eden zorunlu mesai uygulamasının sonlandırılması verdiği itiraz dilekçesi sonuç verdi.

SENDİKA 15.08.2018, 10:21
Sendikanın itirazı sonuç getirdi

Eğitim Sen İzmir 3 No’lu Şubesi, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü’nde bir süredir devam eden zorunlu mesai uygulamasının sonlandırılması için itiraz dilekçesi verdi. Sendika, itiraz dilekçesini anlatan bir yazı ile de tüm üniversite personeline bilgilendirme e-postası gönderdi. Rektörlük ise söz konusu uygulamanın sonlandırıldığına ilişkin bir açıklama ile yanıt verdi. Eğitim Sen İzmir 3 No’lu Şube tarafından gönderilen e-postada, yeni rektörün atandığı tarihten beri rektörlük personeline zorunlu ve keyfi fazla çalıştırılma uygulaması yapıldığı, çoğu zaman geç saatlere kadar uzayan bu zorunlu mesai uygulamasının herhangi bir yazılı belge olmadan tamamen sözlü olarak yapıldığı belirtildi.

'MADDİ KATKI VERMEYİ PLANLAMAKTAYDIK'

Duvar’da yer alan habere göre, Eğitim Sen İzmir 3 No’lu Şubesi’nin gönderdiği e-posta üzerine, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü fazla mesai uygulamasına son verildiğini açıkladı. “Sendikanızın, bizce sizin iradenizin ötesinde göndermiş olduğu bu mail ve sizlerin de bu konuda gönüllü olduğunuzu göstermemesi, bizim bu çalışmamızı sonlandırmamıza sebep olmuştur” denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Sendikanızın, bizce sizin iradenizin ötesinde göndermiş olduğu bu mail ve sizlerin de bu konuda gönüllü olduğunuzu göstermemesi, bizim bu çalışmamızı sonlandırmamıza sebep olmuştur. Bundan sonraki çalışma sürecimizi bu kapsamda değerlendirmenizi istiyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?