Sendika Başkanı İZBAN işçisi için geliyor

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın, grevdeki İZBAN işçisini ziyaret edeceği öğrenildi.

SENDİKA 27.12.2018, 17:46 28.12.2018, 12:29
Sendika Başkanı İZBAN işçisi için geliyor

TUGAY CAN / İZ GAZETE - İZBAN Grevi’nde 18. gün geride kaldı. İZBAN grevi ile ilgili tartışmalar yaşanmaya devam ederken, İZBAN grevi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın akşam saatlerinde İzmir’e geleceği, yarın ise grevi sürdüren İZBAN işçilerini ziyaret edeceği öğrenildi. Türk-İş'ten şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmasa da Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın Cuma günü grevdeki İZBAN işçisini ziyaret etmesi bekleniyor.

Yorumlar (2)
musa 2 yıl önce
Akp bize yüzde 11 zam verirken yüzde 26 zammı red eden izban çalışanı dolmuşa gelmeyin... Yarın işinizi kaybettiğinizde kimse vah vah demeyecek.. Aksine milletin yüzde 11 zammı aldığı yerde yüzde 26 zammı beğenmedi diye ıslık çalacaklar
misafir 2 yıl önce
İzban işçilerinin mücadelesi hem CHP'liler hem de AKP'liler tarafından manipüle edildi. Takip edenler bilir, işçilerin 5 bin lira maaş aldığını iddia etmişlerdi. yalan çıktı. işçiler bordrolarını grev pankartının yanına astılar her kes görsün diye. yine yetmedi. yüzde 26 zammı kabul etmiyorlar deniliyor. oysa bu oran sınırlı sayıdaki işçiler için önerilmişti, tüm işçiler için değil. İzban işçileri buna itiraz ettiler ve kabul etmediler. Yakın zamanda - hatta asgari ücret zammı ilan edilmeden önce - EMİS kapsamındaki metal fabrikalarında yüzde 25 zam verildi işçilere. sosyal haklarla birlikte yüzde 40'a ulaştı kazanımları. İzban işçilerini değerlendirirken gerçek olgulardan hareket etmek ve her zaman emekçiden yana olmak gerek.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Türkiye'de ücretsiz uygulanacağı söylenen Çin menşeli Sinovac aşısını yaptırır mısınız?