Konak Belediyesi işçileri greve gidiyor

Konak Belediyesi’nde çalışan ve DİSK Genel İş İzmir  5 No’lu Şube’de örgütlü bulunan 1276 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, taraflar uzlaşmaya varamadı. Sendika, perşembe sabahı grev ilamını asma kararı aldı.

SENDİKA 12.02.2019, 16:46 13.02.2019, 10:55 Tuğçe Kaş
Konak Belediyesi işçileri greve gidiyor

Konak Belediyesi’nin temizlik, park, büro, sosyal hizmetler, kültür gibi birimlerinde çalışan ve 1276 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri (TİS) sonuçsuz kaldı. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş İzmir 5 No’lu Şube’de örgütlü bulunan işçiler, grev kararı aldı. Sendika, 14 Şubat Perşembe günü saat 08.00’de belediye binasında grev ilamını asacak. Tarafların uzlaşamaması halinde işçiler 25 Şubat’ta greve çıkacak. Şube Başkanı Ali Haydar Kara, TİS’te yer alan 13 madde üzerinde uzlaşmaya varamadıklarını açıkladı. Kara, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) sonrası kadroya geçen işçiler konusunda da bazı anlaşmazlıkların yaşandığını belirterek, "KHK kapsamında kadroya geçen arkadaşların asgari ücret fiyat farkı, ulaşım hakkı ve gıda yardımı talebine karşılık alamadık. Masada uzlaşmaya çalıştık ama olmadı. İşveren ile anlaşmaya varamadık ve grev kararı almaya mecbur kaldık" dedi.

DHA
 

Yorumlar (3)
İzmirli 6 ay önce
Konak belediyesinden kasa boş. Bunu herkes biliyor. Personel gideri çok yüksek. Yakın zamanda maaş ödeyemez hale gelebilir.
Mustafa Koç 6 ay önce
Yeni belediye başkanı adayınız Abdul Batur Narlıdere Belediyesinden DİSKİ nasıl çıkardı ise yakındır oraya başkan olduğunda Konak belediyesinden de DİSKİ ayni şekilde çıkaracaktır Bundan hiç kuşkunuz olmasin Seçim esnasında grev kararı nerden çıktı bastığınız dalı kesiyorsunuz haberiniz olsun
Kent aş emekçisi 5 ay önce
Aynı şekilde k yaka belediyesi kent aş yöneticileride kasa boş diyor nerde bu paralar işçilere mi boşalttı kasayı
banner96
27°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü