Kesk İzmir: 'Arkadaşlarımızı derhal göreve iade edin!'

KESK İzmir Şubeler Platformu, OHAL Komisyonunun lağvedilmesi ve KHK ile işlerinden edilen emekçilerin işlerine geri iade edilmesi talebiyle basın açıklaması yaptı.

SENDİKA 16.12.2020, 21:26 17.12.2020, 00:09
Kesk İzmir: 'Arkadaşlarımızı derhal göreve iade edin!'

İZ GAZETE- KESK İzmir Şubeler Platformu, KHK ile işlerinden ihraç edilen emekçilerin işlerine iade edilmesi ve OHAL Komisyonunun lağvedilmesi talebiyle Karşıyaka'da vapur iskelesi karşısında saat 18.00'de bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasını Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Veysel Beyazadam okudu. "İhraç edilenlerin dosyalarının görüşüldüğü komisyon OHAL şartları hukuken kalkmış olmasına karşın varlığını sürdürmektedir. Bir başka deyişle hükümsüz olması gereken bir komisyon, yürürlükteliği devam ettirilerek hukuksal bir kadüklük yaşanmaktadır" dedi. Beyazadam, sözlerine şöyle devam etti:
 ARKADAŞLARIMIZI DERHAL GÖREVE İADE EDİN!

"Kerameti kendinden menkul hale gelen bu komisyon, arkadaşlarımızın dosyalarını görüşmemekte adeta arkadaşlarımızın dosyalarını sürüncemede bırakarak çoklu bir cezaya tabi tutulmaktadır. Ulusal ve uluslar arası hukukun tüm yerleşik değerlerini hiçe sayarak yapılan her hukuksuzluk, insanların adalete olan güvenini zedeler. Bu yönüyle buradan bir kez daha sesleniyoruz: OHAL Komisyonunu derhal lağvedin ve aldığı tüm ret kararlarıyla birlikte arkadaşlarımızı derhal görevlerine iade edin. Oyalama komisyonu biçimine dönüşen bu yapının kimseye yararı yoktur. Bu oluşum işlevsizdir, yetkisizdir. Yargı yolunu kapatma çabanız sadece sizler için zaman kazandırmaktadır. Arkadaşlarımızı er geç işlerine iade edeceksiniz. Yeteri kadar kamu zararına yol açtınız.Bu komisyon boş bir balondan ibarettir. Bizler kazanacağız çünkü haklıyız, bizler işlerimize geri döneceğiz çünkü haklıyız, bizler direnmeye devam edeceğiz çünkü haklıyız"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?