İzmirlilere çağrı: 'Demokrasi için bir nefes' olun!

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, 'Demokrasi için bir nefes' mitingine İzmirlileri davet etti. Yapılan açıklamada, "Bizler, bu ülkenin gerçek sahipleri, üretenleri, gençleri, kadınlar, ezilen halklar olarak var olmak istiyoruz, nefes alabileceğimiz özgür bir ülke istiyoruz. Deniz'ler kazanacak, faşizm kaybedecek!" denildi.

SENDİKA 06.07.2021, 12:52 07.07.2021, 14:45
İzmirlilere çağrı: 'Demokrasi için bir nefes' olun!

İZ GAZETE- İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri,, 8 Temmuz Perşembe Günü saat 18:00'da Gündoğdu'da yapılacak ''Demokrasi bir için nefes' mitingine tüm İzmirlileri davet etti. Miting toplanma alanının saat:16.30’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı olacağı ifade edilirken, basın açıklamasına katılan kişilerin sırt çantası getirmemeleri vurgulandı. Yapılan açıklamaya göre miting pandemi kurallarına uygun olarak yapılacağı için katılımcıların HES kodu da sorgulanacak. 

Davette, "Nefes alamıyoruz varlığımız, var olma nedenlerimiz, gelecegimiz tehdit altında! Bizler, bu ülkenin gerçek sahipleri, üretenleri, gençleri, kadınlar, ezilen halklar olarak var olmak istiyoruz, nefes alabileceğimiz özgür bir ülke istiyoruz" denildi.

'VARLIĞIMIZ PARÇA PARÇA GİDİYOR, ÇÜRÜMÜŞ BİR İKTİDAR, ÇÜRÜMÜŞ BİR DÜZEN'

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri'nin yaptığı açıklamada, "Uzun süredir bir yok oluş hikayesi yaşıyoruz. Varlığımız parça parça gidiyor elden. Toplumsal mutabakat, dayanışma, Anayasa, hukuk lime lime ediliyor. Siyasal cinayetler, parti kapatma davaları ile demokrasi yok ediliyor! Çürümüş bir iktidar, çürümüş bir düzen! Her yerinden irin akıyor. Artık gizlisi saklısı yok: Yolsuzluk, mafya, rant ilişkileri ile halkın mallan, ülkenin yeraltı ve yer üstü kaynaklan, doğası yağma ediliyor. Pandemiyle mücadele için emekçilerden canı pahasına saghğını feda etmesi beklenirken düşük ücret agir vergi yükleri ve temel tüketim maddelerine yapılan zamlarla ekonomik krizin faturası yine emekçilere çıkarılıyor... Ülke yok ediliyor" denildi

'DENİZLER KAZANACAK FAŞİZM KAYBEDECEK'

"Bizleri yan yana tutan ne varsa; demokrasi, adalet, barış açıkça tehdit altinda... " ifadeleri kullanılan açıklamada, "Demokratik kazanımlarımız, temel hak ve özgürlüklerimiz, üniversitelerimiz yok edilmek isteniyor; barışın yerini savaş, demokrasinin yerini kayyumlar, Özgürlüklerin yerini fezlekeler, yaşam hakkının yerini siyasal cinayetler alıyor. Kadın, genç, işci, emekçi, köylü, esnaf.. İnsanlık yok ediliyor! Nefes alamıyoruz varlığımız, var olma nedenlerimiz, gelecegimiz tehdit altında! Bizler, bu ülkenin gerçek sahipleri, üretenleri, gençleri, kadınlar, ezilen halklar olarak var olmak istiyoruz, nefes alabileceğimiz özgür bir ülke istiyoruz. Tek adam rejiminin tüm faşist saldınlarına karşı yan yana olduğumuzu göstermek için tüm Izmirlileri 8 Temmuz Perşembe Günü saat 18:00'da Gündoğdu'da "Demokrasi için bir nefes mitinginde buluşmaya davet ediyoruz. Deniz'ler kazanacak, faşizm kaybedecek!" denildi.,

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
24°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?