İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Karabağ, Tüm Bel Sen’in hukuk zaferini tanımadı

Bayraklı Belediyesi çalışanlarının, maaşlarından yapılan kesintilere karşı kazanılan hukuk zaferi sonrası vermek istedikleri dilekçe Bayraklı Belediyesi İnsan Kaynakları bölümü tarafından engellenmeye çalışıldı.

SENDİKA 13.12.2018, 17:06 13.12.2018, 17:34
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Karabağ, Tüm Bel Sen’in hukuk zaferini tanımadı

İZ GAZETE - Tüm Bel Sen emekçisi Haydar Aslan, 2014-2016 yılları arasında imzalanan toplu sözleşmede yaşanılan kesintiler için açtığı davayı kazanarak tüm emekçilere emsal niteliğinde bir karar aldırdı.

Aslan’ın açtığı dava, hak kayıplarına uğrayan memurlar için öncü niteliği taşıyor. Geçtiğimiz gün Bayraklı Belediyesi Başkanı Hasan Karabağ ile görüşen ve bugün yeniden Karabağ ile görüşecek olan Tüm Bel Sen yönetimine, görüşmenin iptal olduğu bilgisi verildi. Bunun üzerine Hasan Karabağ ’ın isteğiyle avukatı ve yardımcısı ile görüşen emekçiler, mahkeme kararına rağmen kesintilerin devam edeceği ve mahkeme kararının belediye tarafından yeniden inceleneceği cevabı aldılar.

Bayraklı Belediyesi çalışanları, Haydar Aslan’ın kazandığı davayı örnek göstererek kendi maaşlarında kesintiye uğramamak için Bayraklı Belediyesi İnsan Kaynakları bölümüne giderek dilekçe vermek istediler. Ancak bu talepleri insan kaynakları tarafından reddedildi. Oldukça yoğun bir katılım gösteren çalışanların baskısı karşısında dilekçeleri kabul eden kalan insan kaynaklarıyla çalışanlar arasında yaşanan kriz sona erdi.

Yorumlar (1)
Gerçek Haber 2 yıl önce
Orada dilekçe vermeye gelen personele dilekçeleri alınmayacak dememiştir. Olayı çarpıtmak dedikleri tam da bu olsa gerek. Resmî bir kuruma verilen dilekçe ne zaman alınmamış ki burada alınmasın. Kendi kafalarında kendi yarattıkları çıkmazı bu şekilde lanse etmeleri gerçekten düşündürücü. Evrakların evrak kayıt aracılığı ile insan kaynakları ve eğitim müdürlüğüne gelmesi söylenen gurup olayı çarpıtarak basina bu şekilde bildirmis. Umarım bu haberin doğruluğunu tekrar araştırir ve gerekli düzeltmeyi yaparsınız.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Türkiye'de ücretsiz uygulanacağı söylenen Çin menşeli Sinovac aşısını yaptırır mısınız?