İZENERJİ'de grev çanları! 3 gün içinde uzlaşı olmazsa...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait İZENERJİ şirketinde TİS tıkandı. Üç gün içinde uzlaşılmazsa emekçiler grev kararını asacak. 

SENDİKA 04.06.2021, 14:30 04.06.2021, 14:35
İZENERJİ'de grev çanları! 3 gün içinde uzlaşı olmazsa...

Gizem TABAN/İZ GAZETE- İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait İZENERJİ şirketinde çalışan 10 bin emekçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) sürecinde son viraja gelindi. İZENERJİ’de örgütlü konumda bulunan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı (DİSK) Genel İş İzmir 2 Nolu Şubesi ile Büyükşehir Belediyesi kapsamında işveren sendikası konumunda olan Sosyal Demokrat Kamu İşverenler Sendikası (SODEM-SEN) arasında gerçekleşen TİS görüşmelerinde birçok madde de mutabakata varılsa da taban ücretinde uzlaşı sağlanamadı. İşçi sendikası yüzde 50 zam talep ederken işveren sendikasının teklifi yüzde 22,5 oldu. İşçi sendikası yüzde 22,5 zam teklifini kabul etmedi. 

DİSK Genel İş 2 Nolu Şube Başkanı Arif Yıldız, 7 Haziran Pazartesi Günü de dahil olmak üzere uzlaşı sağlanamazsa 8 Haziran Salı Günü grev kararını başkanlık girişine ve İZENERJİ Genel Müdürlüğü’ne asacaklarını ve 14 Haziran itibariyle de grev uygulamasına başlayacaklarını açıkladı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
17°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?