'İZBAN yönetiminin rakamları doğruysa İZBAN işçisi trenleri yarın çalıştırmaya hazır'

Demiryol Sendikası ve İZBAN işçileri, İZBAN yönetiminin sabah saatlerinde açıkladığı yüzde 26'lık zam oranlarının maaşlara yansıması konusunda kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini açıkladılar.

SENDİKA 27.12.2018, 12:36 27.12.2018, 12:58

İZ GAZETE - Demiryol İş Sendikası İşyeri Baş Temsilcisi Ahmet Güler, sosyal medyadan bir video paylaşarak sabah saatlerinde İZBAN yönetiminin açıkladığı yüzde 26'lık zam oranlarının maaşlara yansıması konusunda İZBAN yönetiminin kamuoyunu kandırdığını söyledi. 

Güler, yaptığı açıklamada İZBAN yönetimine tepki göstererek "İZBAN yönetiminin açıklaması gerçeği yansıtmamaktadır, tamamen yalandır. Greve Başlamadan 9 Aralık tarihinde İZBAN A.Ş. kamuoyuna bir açıklama yaparak 3 bin 435 lira makinist aylığı veriyoruz. Ancak, sendika ve İZBAN çalışanları bunu kabul etmeyerek greve başladı diye bir açıklama yaptı.3 bin 435 liralık rakamın yüzde 22 teklifle İZBAN işçilerine önerildiği söylenmişti. Demin yapılan açıklamada da , yüzde 26'lık teklifle 4 bin 125 lira olduğu söyleniyor. 3 bin 435 liralık rakam, yüzde 4 artışla 4 bin 152 lira nasıl oldu biz bunu çok merak ediyoruz. İZBAN işçileri İZBAN A.Ş.'nin yapmış olduğu açıklamada önerilen rakamları her ay bankamatikten bu rakamları çekecekse 150 lira altına bu toplu sözleşmeye imza atıp trenleri de yarından itibaren çalışmaya başlatmakta hazırdır. Tüm İzmir kamuoyuna saygılarımızı sunarız." dedi.

Yorumlar (1)
Mehmet Şeker 2 yıl önce
Vatandaş bıktı. Basında çıkan haberler böyle. İzban çalışanlarına rastla salar evire çevire dövecekler. Arkadaş bu işi çözün. Ya da vatandaşı doğru bilgilendirin.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
10°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?