‘İşçiler daha büyük bir DİSK istiyor’

DİSK 16. Olağan Genel Kurulu, 14-15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. 13 Şubat’ta ise DİSK’in 53. kuruluş yıldönümü etkinliği düzenlenecek.

SENDİKA 12.02.2020, 17:22
‘İşçiler daha büyük bir DİSK istiyor’

NİL KAHRAMANOĞLU / İZ GAZETE -  DİSK’in 14-15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleştireceği 16. Olağan Genel Kurulu ve 53. Kuruluş yıldönümü etkinliği öncesi Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube Sekreteri Uğur Nazlıoğlu, İzmir’deki işçilerin beklentileri ve yapılan kurultay hazırlıklarına değindi. Türkiye işçi sınıfının geldiği noktada DİSK’in öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirten Nazlıoğlu, “Çünkü bu zamana kadar işçilerin yaşadığı sıkıntılar ortada. Özellikle AKP iktidarının işçiler üzerinde kurduğu baskı ve sindirme politikalarını göz önüne alırsak bir de Türk-İş ve Hak-İş’in durumu, aldıkları tavır da ortadayken DİSK’in üstlendiği misyon bir kez daha ortaya çıkıyor. Yapacağımız kurultayı da bu söylemler üzerinden gerçekleştireceğiz. Bize bu misyonu da işçiler veriyor” dedi.

‘DAHA BÜYÜK BİR DİSK’

Genel-İş Sendikası’nın, DİSK’e bağlı en büyük sendikalardan biri olmasına rağmen bunu hiçbir zaman avantaj sağlamak için kullanmadıklarını söyleyen Nazlıoğlu, “İşçiler genel kurulu takip ediyor. Öncelik daha büyük bir DİSK olması yönünde. Çünkü DİSK zaman zaman kendi içerisinde yaşadığı iç çekişmeleri olmuştur. Ancak bu kısır tartışmaları geride bırakmanın zamanı geldi. Daha birlik ve mücadele içerisinde, sorunları çözmeye yönelik hamleler yapacağız. Zaten işçilerin bizden beklentisi de bu yönde” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?