'İktidar muhalefet birleşip işçi sınıfını terbiye etmek istediler'

İZBAN işçilerinin 10 Aralık'ta başlattığı grev, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı kararı ile 'şehir içi toplu taşıma hizmetlerini bozucu nitelikte görüldüğünden' 60 gün süreyle ertelenmişti. Konuyla ilgili Demiryol İş Sendikası İzmir Şubesi tarafından açıklama geldi.

SENDİKA 09.01.2019, 19:08 09.01.2019, 19:54
'İktidar muhalefet birleşip işçi sınıfını terbiye etmek istediler'

İZBAN emekçisinin tüm emekçi sınıfa örnek olduğunu ve mücadele yolunun açıldığının altını çizen Demiryol İş Sendikası yaptığı açıklamada, "Her şeyden önce 29 gün boyunca yılmadan, ayrışmadan,onuruyla yaptıkları grev için hepsini yürekten kutluyoruz.Tüm işçi sınıfına dayanışma örneği oldular.Arkadaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyoruz. 1 aydır her türlü suçlamayla birlikte mücadele ettik. Her türlü iftiraya maruz kaldık ama yılmadık. Ancak ülkemizin mevcut yasaları maalesef direnişimizi bitirmiş durumda. En sonunda görüldü ki konu emekçinin hakkı olunca en olmadık insanlar birleşebiliyor.Particilik, siyaset bitiyor.İktidar-muhalefet bileşip İZBAN işçisi üzerinden Türkiye işçi sınıfını terbiye etmeye çalışıyor. " ifadelerini kullandı.

"YÜREKLERİMİZİ SOĞUTAMAYIZ BİLİYORUZ"

Yapılan açıklamada, İZBAN işçilerinin cesur ve örnek davranışına dikkat çekilerek, "Bu gelişmelerden sonra ne yapsak ne desek yüreklerimizi soğutamayız biliyoruz.  Ancak Genel  Başkanımız Sayın Ergün Atalay bugüne kadar olduğu gibi bugünde temsil ettiği işçi sınıfının yanında durmuştur. genek başkanımız Atalay 29 gündür grev yapan arkadaşlarımızı yalnız bırakmamış, bu zor günlerinde destek olmak için grev arkadaşlarımıza kişi başı 1000 TL maddi yardımda bulunmuştur.yardımlar 8-9  Ocak 2019 tarihinde üyelerimize dağıtılarak bir nebzede olsa grev ertelemesinin olumsuz etkisi hafifletilmiştir." denildi.

Son olarak Türk İş ve Demiryol İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay'a ve Türk İş yönetim kuruluna teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?