Hükümet işçi sınıfına savaş açtı: ‘Dur’ demek için 1 Mayıs’a!

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, 1 Mayıs yaklaşırken gazetemize açıklamalarda bulundu. 7 Haziran sonrasında yaşanan terör saldırılarına karşı dik durmak gerektiğini kaydeden Sarı, bütün emekçileri Gündoğdu Meydanı’na çağırdı.

SENDİKA 13.04.2016, 19:08 13.04.2016, 19:23
Hükümet işçi sınıfına savaş açtı: ‘Dur’ demek için 1 Mayıs’a!

Ender Gündüz / Ümit Kartal – İz Gazete - 1 Mayıs’a sayılı günler kala İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri olarak çalışmalar yaptıklarını ifade eden Sarı; DİSK, KESK, TMMOB, TTB olarak tertip komitesi oluşturduklarını söyledi. Farklı konfederasyonların farklı farklı şehirlerde merkezi kutlamalar yapma kararı olduğunu hatırlatan Sarı, ‘Bizim için İzmir’de Gündoğdu Meydanı 1 Mayıs alanıdır. Sendikalı ya da sendikasız tüm işçi ve emekçileri, haklı taleplerini haykırmak üzere Gündoğdu Meydanı’na davet ediyoruz” dedi.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB’den oluşan 1 Mayıs Tertip Komitesi’ne başkanlık eden Memiş Sarı şöyle konuştu:  “7 Haziran seçimlerinden sonra yaşadığımız tüm ölümlerin, gözyaşlarının; işçi sınıfına yapılacak saldırıların ortadan kalkması için; İzmir’deki tüm emek bileşenlerini; renk, dil, din, ırk farkına vardırmadan, ezilenlerin emek, demokrasi ve barış talebini haykırmak için, 1 Mayıs’ta Gündoğdu Meydanı’na davet ediyoruz”

1 Mayıs’ta alanlarda olmadıkları sürece Özel İstihdam Büroları’nın, Kiralık içi uygulamalarının, kölece yaşam düzenin ve kıdem tazminatı gaspının artarak devam edeceğini dile getiren Sarı, AKP Hükümeti’nin işçi sınıfına savaş açtığını ve bu duruma güçlü bir sesle dur demek gerektiğini söyledi.

""

""

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208