Emeklilerden bayram zammına bastonlu eylem!

Tüm Emekliler Sendikası Kemeraltı girişinde yaptığı basın açıklamasında Kurban Bayramı dolayısıyla emeklilere yapılan 1000 TL'lik zammın kurban alımına değil manav ve kasap alışverişine dahi yetmeyeciğini belirterek tepki gösterdiler.

SENDİKA 10.07.2020, 16:20 10.07.2020, 16:32
Emeklilerden bayram zammına bastonlu eylem!

ÖZLEM KARA/ İZ GAZETE  - Tüm Emekliler Sendikası'nın Kemeraltı girişinde yaptığı basın açıklamasına İyi Parti İlçe Başkanı Çoşkun Topar, Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay ve sendikalar katıldı. Basın açıklamasını Tüm Emekliler Sendikası Konak Şube Başkanı Ayşe Ekşioğlu yaptı. Ekşioğlu, emeklilere reva görülen sefalet ücretlerine komik bile denemeyecek oranda zam yapıldığını ifade etti.

BU ORANI VE SEFALET ÜCRETİNİ KABUL ETMİYORUZ

Ekşioğlu sözlerine şöyle devam etti:”13 milyon emeklinin 8 milyonu 2000 TL ücret alırken, en yetkili ağızlardan 1.500 TL altında ücret alan emekli olduğu gerçeği ifade edilmişken, yılbaşından yana temel tüketim mallarına en az  yüzde elli zam gelmişken, bir toplum sağlığı meselesi olması gereken koronavirüs salgınında bizleri ekmek ve maske arasında sıkıştırmaya ve bu salgını fırsat bilip fırsatçılık peşinde koşulmuşken, adeta emeklilerle dalga geçercesine Temmuz ayı zam oranı %5.75 olarak açıkandı.''

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
35°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?