DİSK'ten CHP'ye Menemen'deki seçim öncesi destek ziyareti: Hukuksuzluğa karşı birlikteyiz!

Serdar Aksoy’un cezaevine gönderilmesi ve görevinden uzaklaştırılması sonrasında Menemen’de süren seçim bilmecesi devam ederken DİSK heyeti 12 Ocak’ta (yarın) gerçekleştirilecek seçim öncesinde Menemen CHP İlçe Başkanlığına destek ziyaretinde bulundu.

SENDİKA 11.01.2021, 15:16 11.01.2021, 15:20
DİSK'ten CHP'ye Menemen'deki seçim öncesi destek ziyareti: Hukuksuzluğa karşı birlikteyiz!

Menemen’de yarın gerçekleştirilecek seçim öncesinde DİSK heyeti Menemen CHP İlçe Başkanlığına destek ziyaretinde bulundu.

DİSK’in ziyaret açıklaması şöyle;

''Menemende yaşanan eski Menemen Belediye Başkanı Serdar AKSOY’un gözaltına alınmasından sonra Menemen Belediye Meclisinin başkan vekili seçimlerinde yapılan oylamada eşit oy çıkmasıyla birlikte yapılan kura çekiminde Cumhuriyet Halk Partisi adayı Deniz KARAKURT kazanmış olup başkan vekili olarak Menemen halkının hizmetine başlamıştır. Fakat bunu içine sindiremeyen AKP yargıya giderek yürütmeyi durdurma kararı çıkarıp, kura çekiminin iptalini sağlamıştır. Yarın yapılacak olan yeni kura çekiminde desteğimizi sunmak için Cumhuriyet Halk Partisi Menemen ilçe başkanlığını DİSK ve DİSK’e bağlı sendika başkanlarıyla gerçekleştirdik. Bu ziyarette demokrasinin ve özgürlüklerin yanında olduğumuzu ifade ederek, Menemen halkına karşı yapılmaya çalışılan hukuksuzluğa karşı birlikteyiz mesajını ilettik. Karşılıklı görüş alışverişlerinden sonra İlçe Başkanına ve yönetim kurullarına teşekkür ederek yarın yapılacak seçimde başarılarımızı ilettik.''

Yorumlar (1)
Cumhurıyet halk partili. 2 ay önce
Yanlış adrese gelmişler tutuklu hırsız belediye Başkanı CHP'li değil ki.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?
banner208