Devrimci Turizm İşçileri Sendikası 22 Şubat'ta greve gidiyor

Karabağlar Belediyesi’nde yetkili sendika durumunda bulunan DİSK’e bağlı Devrimci Turizm İşçileri Sendikası’nın toplu iş sözleşme süreci 22 Şubat tarihine kadar gerçekleşmezse sendikanın greve gideceği öğrenildi. Sendika ile Belediye arasındaki görüşmeler devam ediyor.

SENDİKA 12.02.2019, 18:55 Tugay Can
Devrimci Turizm İşçileri Sendikası 22 Şubat'ta greve gidiyor

TUGAY CAN / İZ GAZETE - Karabağlar Belediyesi’nde yetkili sendika durumunda bulunan DİSK’e bağlı Devrimci Turizm İşçileri Sendikası’nın toplu iş sözleşme süreci 22 Şubat tarihine kadar gerçekleşmezse sendikanın greve gideceği öğrenildi.

BELEDİYE İLE SENDİKA ARASINDAKİ GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Edinilen bilgiye göre Belediye ile sendika arasında anlaşma gerçekleşmezse olmazsa işçilerin 22 Şubat tarihinde sabah 9’da greve gideceği öğrenilirken işçilerin talepleri yüzde 20’lik bir zam ve maaşlara yüzde 20’lik zammın dışında 150 lira daha zam bekleniyor. İşçiler ayrıca senelik ikramiyelere yüzde 12’lik bir zam talep ederken şu ana kadar yol parası almayan işçiler toplu sözleşmede ayrıca bir önceki toplu sözleşme sürecinde alamadığı yol parasını da almak istiyor.

Gıda fişinde ise 650 lira isteyen işçilere yanıt olarak Belediye ise 100 lira teklif etti.

BELEDİYE TESİSLERİNİN GİRİŞİNE GREV KARARI ASILDI

İşçilerin belediyeye ait tesislerin girişine grev ile ilgili kararlarını astıkları öğrenilirken sendika ve belediye arasındaki görüşmelerin devam ettiği bilgisine ulaşıldı..

Yorumlar (2)
İzmirli 6 ay önce
Disk CHP'ye belediyeleri kaybettirme konusunda yemin etmiş.
Kent aş emek 5 ay önce
İşçimi boşalttı belediye şirketlerinin kasalarını sendika neden var izmirli ukalalık yapma
banner96
27°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü