BTS işçilerine Ankara'da polis engeli! Açıklama yapamadılar!

İzmir'den ve Türkiye'nin dört bir yanından TCDD'de yaşanan sürgünleri protesto etmek amacıyla 2 Haziran Salı günü Türkiye’nin dört kolundan Ankara'ya yürüyüş yapan ve TCDD Genel Müdürlüğü önünde açıklama yapmak isteyen BTS üyelerine polis izin vermedi.

SENDİKA 04.06.2020, 10:52 04.06.2020, 15:44
BTS işçilerine Ankara'da polis engeli! Açıklama yapamadılar!

İZGAZETE - İzmir'den ve Türkiye'nin dört bir yanından TCDD'de yaşanan sürgünleri protesto etmek amacıyla 2 Haziran Salı günü Türkiye’nin dört kolundan ((Adana, Diyarbakır, İzmir, İstanbul) Ankara'ya yürüyüş yapan ve TCDD Genel Müdürlüğü önünde açıklama yapmak isteyen BTS üyelerine polis izin vermedi.

Sendika'nın açıklamasına göre TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun kendileriyle görüşeceklerini söylemesine rağmen sözünü tutmadı. BTS üyeleri ayrıca yaptıkları açıklamada talepleri yerine getirilene kadar Ankara Garı'nda bekleyeceklerini deklare ettiler.

Sendika'nın açıklaması şöyle;

TCDD’deki sürgünlerin durdurulması için 2 Haziran Salı günü Türkiye’nin dört kolundan    (Adana, Diyarbakır, İzmir, İstanbul) başlattığımız eylemliliğimiz 4 Haziran Perşembe Günü Genel Müdürlük önünde basın açıklamamız ile son bulmuştur. TCDD Genel Müdürü Ali İhsan UYGUN sendikamızdan üç kişilik bir heyet ile görüşeceğim demesine rağmen bizimle görüşmemiştir ve taleplerimiz karşılanmadığından sorunlar aynı şekilde devam etmektedi

Gelişen süreçte taleplerimiz karşılanmadığı ve bu sürgün hukuksuzluğu son bulmadığı için Ankara Garda bekliyoruz. TCDD Genel Müdürü ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görüşme taleplerimiz yerine getirilene kadar burada bekleyeceğimizi tüm basına ve kamuoyuna deklare ederiz.''

Yorumlar (2)
Demir yolcu 1 ay önce
Bts işçi sendikasi değil memur sendikasi işçi sendikasi demiryol is tir dikatinize demiryolcu.
Haydar 1 ay önce
Yanlışı düzeltmediniz bts işçilerin sendikasi değil yürüyenler demir yolcu memurlar lütfen düzeldiniz
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?