Birleşik Metal'den 1 Mayıs'a çağrı: 'Var gücümüzle...'

İzmir’de 26 fabrikada 5 bin 500’ün üzerinde üyesi bulunan DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Ali Çeltek, “Metal işçisi var gücüyle alanlarda olacak” dedi.

SENDİKA 15.04.2016, 16:43 15.04.2016, 16:47
Birleşik Metal'den 1 Mayıs'a çağrı: 'Var gücümüzle...'

İz Gazete- Yaklaşan 1 Mayıs’a dair gazetemize konuşan Çeltek, 2016 1 Mayıs’ının her zamankinden daha da önemli olduğunu söyledi. Hükümetin emekçilerin aleyhine yasalar çıkarmak üzere çalıştığını ifade eden Başkan Çeltek, kıdem tazminatının kaldırılmak, Özel İstihdam Büroları’nın kurulmak istenmesine karşı işçi ve emekçilerin tepkilerini daha gür sesle dile getirmesi gerektiğini kaydetti.

İzmir’de yaşayan sendikalı, sendikasız tüm işçi ve emekçileri farklılıkları bir kenara koyarak 1 Mayıs günü Gündoğdu Meydanı’nda olmaya çağıran Çeltek şunları söyledi: “Hükümet uygulamalarıyla, çağdaş kölelik düzenini kurmak istiyor. 1 Mayıslar, bütün emekçilerin işçilerin taleplerini, yaşadıkları zorlukları ortaya koydukları en önemli günlerden bir tanesi. Bugünü anlamsızlaştırmaya ve kaosa çekmeye çalışan güçler başaramayacaklar. İşçi dostu Nazım ustanın dediği gibi, işçinin emekçinin göz renkleri farklı olsa da gözyaşları aynıdır.  Bütün konfederasyonlara bağlı işçiler tek yumruk olarak yapılan saldırılara karşı 1 Mayıs’ta buluşmalı ve birleşmeli.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?