'Bahri Akkan derhal serbest bırakılsın'

Eğitim-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Bahri Akkan ve şube yöneticileri, sendikal çalışmalar için gittiği okulda gözaltına alındı.

SENDİKA 18.10.2016, 16:31 18.10.2016, 16:31
'Bahri Akkan derhal serbest bırakılsın'

İz Gazete - Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Bahri Akkan ve şube yöneticileri, Akkan’ın görev yaptığı Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne örgütlenme faaliyetine gittiğinde gözaltına alındı.

Bahri Akkan, örgütlenme faaliyeti için bugün okuluna gittiğinde okul müdürü tarafından açıkta olması bahane edilerek okula alınmak istenmedi. Akkan ve sendika şube yöneticilerinin bu konudaki ısrarı üzerine, okul müdürü tarafından okula çağrılan polislerce gözaltına alındı.

Konuya dair yazılı bir açıklama yayınlayan Eğitim Sen Genel Merkezi, Şube Başkanlarının derhal serbest bırakılmasını istedi. Genel Merkez'den yapılan açıklamada; "Bu olay, sendikal haklara ve sendikal örgütlenmeye açık bir saldırıdır. Şube başkanımızın derhal serbest bırakılmasını istiyor, sendikal hak özgürlüklerin kullanılmasına engel olan okul müdürü ve kolluk güçlerinin bu tutumunu kınıyoruz. Eğitim Sen olarak konunun takipçisi olacak ve yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız." denildi.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?