İlginç Büyükşehir iddiası: 'İzmir'de Kocaoğlu’nun desteğini alacak, deneyimli bir siyasetçi...'

Hürriyet Gazetesi'nin köşe yazarlarından Deniz Sipahi, AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı eski Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’yle ilgili bir yazı kaleme aldı. Sipahi yazısında CHP'nin İzmir için düşündüğü adayla ilgili de bir iddiada bulundu.

SANDIK 28.11.2018, 11:51 29.11.2018, 10:52
İlginç Büyükşehir iddiası: 'İzmir'de Kocaoğlu’nun desteğini alacak, deneyimli bir siyasetçi...'

Deniz Sipahi, yerel seçimlerde partiler kadar aday seçiminin de önem kazandığını belirterek, "Zeybekci’ye “Size sürpriz mi oldu” diye mikrofon uzatıldığında “Bana söylenmişti. Parti disiplinini bozmamak adına son dakikaya kadar konuşmadık.” dedi. Belli ki çalışılmış, üzerinde düşünülmüş.” görüşünü paylaştı.

Sipahi yazısında "Farklı sloganlar da duyacağız elbette ama bana göre Zeybekci’nin İzmir kampanyasının en güçlü mesajı bu olacak. “Almaya değil, kendimizi vermeye geliyoruz…”’  ifadelerini kullandı.

CHP’nin İzmir adayı konusunda kendisine gelen kulis bilgisini paylaşan Sipahi, ”CHP İzmir’de öne çıkan ismin Haluk Koç olduğunu kaydetti. ”İzmir CHP için çok önemli, bir yanlış yapmak istemiyor. Şöyle konuşmalar duyuyorum. “Aziz Kocaoğlu aday değil ama Aziz Bey’in de desteğini almak gerekiyor. En azından itiraz etmeyeceği bir isim olmalı…” Anladığım, kampanyada Kocaoğlu’nun da sahada olması isteniyor. Son kulis bilgisi Haluk Koç ile ilgili.” diyen yazar, ”Deneyimli siyasetçinin İzmir’den aday gösterilebileceği dün söylendi. Dediğim gibi sadece bir kulis bilgisi…’‘ ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?